Kávovar

Jaký kávovar do domácnosti vybrat?

Milovníci kávy zbystřete. Dnes se totiž podíváme na to, jak do domácnosti vybrat kávovar. Na trhu je jich spousta, a tak se podíváme, který by mohl být ten pravý právě pro vás. Je nutné sledovat mnoho faktorů a vlastností. Na co tedy pozor?

Jaký kávovar vybrat?

Pokud patříte mezi ty lidi, kteří potřebují nutně kávu k probuzení a přežití celého dne, určitě si kávovar pořiďte. Jaký však? Musíte si nejdříve rozmyslet, co od přístroje čekáte. Stačí vám jen obyčejný přístroj na esspresso nebo něco automatického, co samo připraví více druhů kávy? Pokud vám stačí esspresso z kterého si uděláte přidáním horké vody americano nebo našleháním mléka café latté, kupujte klasické spotřebiče. Pokud však chcete všechno dobře dotažené a rychle udělané, jsou tu pro vás automatické kávovary.

Pákový kávovar

Teď se podíváme na skupinu kávovarů, které se nazývají pákové. Charakteristické pro ně je, že nemají v sobě zabudovaný žádný mlýnek na zrna, naopak obsahují páku, do které se namletá káva vloží, napěchuje a přes ni se pak káva připravuje. Nevýhodou tedy je, že mlít kávu si budete muset sami. Pořídíte-li takový přístroj musíte si dát na tuto činnost pozor. Moc jemná káva se totiž pod tlakem horké vody spálí. Hrubá zase zabraňuje uvolnění aroma. Pákové kávovary je také nutné ručně čistit. Výhodami však je hlavně nižší pořizovací cena. Většinou jsou také méně náročné z hlediska místa. Cena se pohybuje od 3 tisíc korun.

Automatizovaný přístroj

Opakem pákových kávovarů tak je kávovar automatický. Obsahuje všechny výhody, které postrádá výše představovaný typ. Samy se čistí, melou kávu, dávkují přesné množství kávy i mléka. Připraví vám takový nápoj, který si zmáčknutím tlačítka zvolíte. Většinou lze takto připravit klasické esspresso, café latté, latté macchiato nebo cappuccino. Nevýhodou však je cena. Ta je obecně vyšší než u pákových přístrojů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *