P1030540

Jaké lepidlo na dlažbu je nejvýhodnější

Výběr lepidla na dlažbu je mnohdy poměrně komplikovaný, jelikož na trhu je celá řada různých lepidel, která se vyznačují různou kvalitou a třeba i jinou mírou svého využití. Pokud potřebujete najít opravdu výhodné lepidlo se vším všudy, pak samozřejmě budete mít jedinečnou šanci, nicméně i přesto byste měli brát v potaz různé aspekty, které se výběru lepidla jako takového mohou týkat. Buďme tedy přesnější a poukažme si na to, podle čeho je ideální lepidlo na dlažbu vybírat.

Výběr dle místa použití lepidla

Výběr každého lepidla by se měl odvíjet především od místa jeho použití. Je jasné, že lepidlo na polystyren použijeme na polystyren a lepidlo na dlažbu bude spojovat dlaždice s podkladem. Každý interiér je ovšem z hlediska celkového prostředí odlišný a mnohdy dochází k tomu, že právě okolí má vliv na celkové trvání přilepených spojů a také na to, jakým způsobem se bude to či ono lepidlo chovat. Typické jsou v tomto ohledu třeba vlhké interiéry, které vyžadují speciální směsi lepidel určených do takovýchto podmínek. Jinak se pochopitelně lepí v novostavbě a jinak ve starším domku.

Množství a cena lepidla

Na počátku je nutné říct, abyste nevěřili mnohdy planým slibům konkrétního výrobce, který o svém výrobku hovoří jako o jedinečném a nepostradatelném. Vyberte si tedy hlavně přesné množství lepidla, které budete potřebovat. Je zbytečné kupovat lepidlo do zásoby, jelikož balení v otevřeném stavu rychle podléhá zkáze. Cenově si zkuste najít zlatou střední cestu a nakupujte produkty, které budou z hlediska ceny přiměřené.

Konzistence lepidla

Důležitou roli hraje mimo jiné i celková konzistence lepidla. Většinou se jedná o prášková lepidla na obklady pojící se s vodou. Mnohdy ale prodávají i lepidla v tubě, která jsou již přímo namíchaná. Na menší množství dlaždic takováto lepidla bohatě postačí a není problém se na jejich služby spolehnout.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *