Jaké květiny nejsou vhodné do dětského pokoje

Kaktus

Děti jsou velice zvídavé a vždy je zajímá vše, co se kolem nich děje. Objevují rády nové předměty, zkoumají a hodně moc rády se ptají. I proto je třeba, pokud se v dětském pokoji nachází kromě dětského nábytku a hraček také květiny, dobře vybírat a vynechat ty, které by mohly být pro děti nebezpečné.

Jakým rostlinám se v dětském pokoji vyhnout?

Mezi jedovaté rostliny, kterým je třeba se vyhnout, patří například květina známá jako dyffenbachie. Jedná se o květinu s velkými listy, barevným vzorem na listech a je často ke spatření v prostorách jako jsou kanceláře, nebo chodby domů. Není však vhodná k dětem. Stonek i jiné části této rostliny totiž obsahují krystaly šťavelanu vápenatého, ty dráždí oči, sliznice i pokožku. Při narušení listu vytéká napovrch šťáva, která způsobuje pálení pokožky, někdy můžou naskočit i puchýře. Rozžvýkání listu a jeho požití u malých dětí může skončit i otravou. Kontaktu s očima je nutné se vyhnout úplně. Mohlo by tak dojít k poškození zraku.

Do dětského pokoje rozhodně nevybíráme kaktus s velkými ostny. Děti by se o ně mohly v zápalu her poranit, nebo na ně spadnout. Při pádu na trn by tak mohlo dojít i k poranění oka. Kromě toho jdou trny z kůže dost špatně odstranit.

Masožravka

Foto: Pixabay

Jaké květiny jsou do dětského pokoje vhodné

Květiny, které jsou naopak do dětského pokoje vhodné, jsou ty, které nejsou náročné na údržbu, nejsou nebezpečné, a navíc by měly být něčím zajímavé. To splňují např. masožravky, které zaujmou každého. Jsou nenáročné na pěstování během celého roku. Kromě toho může být vaše dítě při pečování o květinu malým pozorovatelem. Děti se tak dozví o potravinovém řetězci a místo mouchy, která by jim bzučela u ucha tak poznají opravdové spojení s přírodou a vědou.

Zkuste spolu s dětmi také vypěstovat nějaký citrus. Uvidíte, že až se začne objevovat první malý pupenec, ze kterého se postupně vyloupne malý citron, zůstanete v úžasu i vy.

Zdroj informací: https://www.denik.cz/moje_rodina/jake-kvetiny-jsou-vhodne-do-detskeho-pokoje.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.