Jaké interiérové dveře jsou nejlepší volba do vašeho obýváku?

Interiérové dveře

Útulné a elegantní bydlení není jen o stěnách, oknech, podlaze či vhodně zvoleném nábytku. Celá sestava není kompletní, dokud ji nezavršíte pořádnými dveřmi. Ty musí poskytovat soukromí, tepelně-izolační vlastnosti, tlumení hluku i správný způsob otevírání. Jaké typy musíte vzít v potaz?

Luxusní domácnost

Pokud se snažíte docílit moderního vzhledu bez zbytečných rušivých elementů, mrkněte se na bezfalcové dveře. Daná varianta je oblíbená hlavně díky tomu, že se nespoléhá na polodrážku. K tomu si ještě často lze zvolit, jestli chcete produkt s viditelnými, nebo neviditelnými závěsy. A výsledek? Získáte tak dveře, které dokonale splynou se zdí a budou s ní v jedné nerušené rovině.

Běžní uživatelé samozřejmě ocení staré dobré falcové dveře. Tuto možnost vám nejspíše nemusíme představovat. V současnosti danou volbu rychle nahrazují reverzní, bezfalcové, případně kombinace obou variant dveří. To však nemění nic na tom, že byste se obecně měli poohlížet po modernějších, zateplenějších a lépe izolujících produktech.

Interiérové dveře

Foto: dvere-simbera.cz

Do studia nebo kanceláře

Pokud vlastníte umělecké studio, kancelář, hrajete na hudební nástroj nebo vysíláte online z pohodlí domova, jsou pro vás vhodné protihlukové dveře. Ty sice na první pohled vypadají zcela běžně, ale uvnitř jejich těla najdete speciální izolační materiál. Když danou vychytávku zkombinujete s dobrou akustickou pěnou, budete se moci v klidu věnovat své práci/umění. Finálním dílkem skládačky je přirozeně práh, který vyplní mezeru mezi dveřmi a podlahou. Ten přichází i v bezbariérové variantě, kdy je zabudovaný uvnitř dveří a pohybuje se nahoru/dolů dle potřeby.

Interiérové dveře

Foto: dvere-simbera.cz

Neztrácejte čas objížděním kamenných prodejen v celém kraji a raději rovnou navštivte showroom, v němž si budete moci prohlédnout interiérové dveře všech typů, barev i designů. Řeč je samozřejmě o pobočkách oblíbené společnosti Šimbera, které najdete v Brně a Praze. Nejdříve se však mrkněte na webové stránky pod vloženými odkazy. V jejich prostředí najdete přehledný seznam nejoblíbenějších položek, a to včetně informací o možných úpravách na přání.

Náhledové foto: dvere-simbera.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.