Jaké existují závěsy v interiéru

Závěsy v interiéru

Stínění v interiéru je velmi důležité a není možné jej opomenout. Pokud se nám totiž do vnitřních prostor dostává větší množství světla a tepla, s největší pravděpodobností vám to začne dříve nebo později vadit. Základem pro jakékoli závěsy v interiéru jsou bezesporu látky, z nichž jsou vyrobeny. Najdeme mezi nimi jak tafty, tak i dekorační satény a spousty dalších zajímavých variant, jež se budou právě ve vašem interiéru dokonale vyjímat. A to nelze zapomenout ani na 100% polyester. My se na jednotlivé typy podíváme podrobněji, a to z hlediska průhlednosti materiálu.

Poloprůhledné závěsy ze 100% polyesteru

Zajímavou volbou jsou určitě poloprůhledné závěsy, které jsou optimální v roli bočnic. Jejich základem je 100% polyester. Dekorace jsou fakticky skoro pokaždé vzorované. Nejčastěji jde o pruhy a kostičky. Optimální jsou tyto polopropustné závěsy do interiéru především jako dekorace. Sloužit mohou efektivně i jako klasické záclony. Vypadají vzdušně a v prostoru jistě svými vzory a provedením nezklamou nikoho. Dekorační látky se vyrábějí v tradičních šířkách, a to zpravidla 145 a 150 cm.

Lehké zcela neprůhledné závěsy

Tato skupina je prakticky vždy vyrobena ze 100% polyesteru. Může se jednat i o bavlnu, inu či polypropylen. Optimální složení je z 80 % bavlna a zbylých 20 % polyester. Závěs se díky takovémuto složení méně mačká, nicméně na dotek je maximálně jemný. Voli lze tyto modely jak v jednobarevném, tak i více barevném provedení. Vynikající je i cena dekoračních látek z těchto syntetických materiálů.

Nezapomeňte na funkční dekorace

Když už pořizujete klasické závěsy různého charakteru, vyplatí se zvolit i nejrůznější funkční prvky. Jmenovat bychom mohli hlavně polštářky, ubrusy, podsedáky a mnohé další záležitosti. Není od věci zvolit i závěsy ve stejných barvách, jež mohu vypadat také naprosto skvostně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.