Jaká by měla být kuchyňská deska

Základem jakékoli kuchyně je v každém případě kuchyňský nábytek. Co je ale srdcem tohoto kuchyňského nábytku. Jednoznačně kuchyňská deska. Při výběru nevhodné kuchyňské desky se mohou stát mnohé nepříjemnosti. Jak tedy vybrat tu pravou kuchyňskou linku, která svou kvalitou uspokojí, a budete se na ni moci spolehnout?

Deska z masivu je nesmrtelná

Jestliže nemáte zrovna hluboko do kapsy, pak je ideální volit masivní pracovní desky. Ty zajistí nejen dostatečnou pevnost, ale také hezký a ryze přírodní vzhled. V každém případě je rozhodně zapotřebí vzít na tuto desku dostatečně vyschlé dřevo. Mokré by mohlo dělat velké problémy. Zapomenout se nesmí na difuzní bariéru mezi dvířky myčky a samotnou pracovní deskou. Masivní kuchyňská deska by měla být také povrchově upravena. Zajistí se tak její nenasákavost. Ideální je k napuštění pryskyřicí anebo olejem či voskem. Pracovní kuchyňská deska je schopna bez potíží vydržet i polití vodou. Ta ale nesmí na povrchu desky stát dlouhou dobu.    

Laminátová deska jako nejmodernější řešení

Asi nejvíce oblíbená je v současnosti laminátová deska. Síla pracovní desky v laminátu činí 28, 38 a nově i 50 milimetrů. Laminátová deska je podobně jako laminátová podlaha nejlevnější, jelikož její cena začíná již na 700 korunách za jeden běžný metr. Pokud chcete integrovat do desky vestavné spotřebiče, určitě volte silnější desku. Pozor je zapotřebí si dát u této desky především na narušení povrchu. Když se tak stane, dovnitř pronikne voda, která způsobí velké nepříjemností.

Přírodní či umělý kámen

Krásná a ryze přírodní může být i kuchyňská deska vyrobená z klasického přírodního anebo umělého kamene. Takováto deska je schopna působit především na oko. Když se k ní přidá ještě krásné obložení třeba ze skla či kamene, kuchyně vypadá maximálně stylově. Dnes se uplatňuje zejména umělý kámen, který je maximálně hygienický a umí perfektně vizuálně zapůsobit.  

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *