Mlýnek na pepř

Jak znovu naplnit jednorázový mlýnek za minutu

Oblíbili jste si možnost přesně dávkovat koření za pomoci levných mlýnků z plastu a skla, ale tak úplně vám nevyhovuje jejich cena? Je vám líto vyhazovat stále ještě plně funkční mechanismus do koše?

Už nemusíte, ukážeme vám dva jednoduché triky, které vám s opětovným naplněním mlýnků pomohou. Fungují téměř na všechny typy, které jsou v našich obchodech k dostání. V prvním případě vám bude stačit horká voda, v tom druhém obyčejný kuchyňský nůž.

Nejrychlejší postup potřebuje jen horkou vodu

Uvařte v hrnci vodu a vypněte ji. Do horké vody namočte celou plastovou část mlýnku. Stačí deset vteřin. Vezměte utěrku a mlýnek do ní uchopte. Pak za plastovou část silně zatáhněte. Měla by od skla odskočit naprosto bez odporu.

Pepř

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Mlýnek vysušte a naplňte novým obsahem. Uzávěr by na své místo měl dosednout zcela bez potíží. O tom, že je vše v pořádku, se ujistíte díky slyšitelnému zacvaknutí. Před použitím se ujistěte, že je mlecí mechanismus dokonale suchý.

Příborový nůž a odstranění středu

Jestliže trik s horkou vodou nepomůže, vrhněte se přímo na víčko. Ale nesnažte se ho odstranit z vnější části, to je úkon o prsty a obvykle navíc mlýnek silně poškodíte. Místo toho se zaměřte na zacvakávací mlecí mechanismus uprostřed. Příborový nůž vsuňte do mlecích otvorů a začněte jemně páčit. Postupně tuto proceduru opakujte po celém obvodu, dokud víčko nepovolí.

V tomto okamžiku stačí ještě několik pohybů a víčko odskočí, opět mlýnek vyčistěte a doplňte a střed vraťte zpět. Jestliže to nepůjde prsty, nebojte se s ním klepnout o stůl. Opět čekejte na cvaknutí, které vám prozradí, že je vše v pořádku. Mlýnky tak můžete používat opakovaně, dokud se jejich mechanismus zcela neztupí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *