Jak zateplit psí boudu

psí bouda

Ke každému psovi patří psí bouda, přístřešek, kam se může uchýlit kdykoliv si potřebuje odpočinout a nabrat síly. Bouda poskytuje psovi pohodlí a zázemí, pokud ale udeří mrazy, ani v jejím interiéru nemusí být pejsek chráněn před jeho působením. Je proto na místě přemýšlet o tom, jak mu pobyt v boudě zpříjemnit a boudu mu zateplit.

Pozor úniky tepla

Psí boudu může váš psí miláček využívat samozřejmě i v zimním období. Měla by ale naplňovat některé důležité parametry, bez nichž by hlavně v období zimy nemohla ve svém interiéru uchovat dostatečné teplo. Izolace od studené země je základním prvkem, který vede k úspěchu. I váš pes potřebuje být v teple a nesmí prochladnout, proto nepodceňujte izolaci psí boudy od chladné země.

Boudu je lépe volit na nožkách tak, aby se dno přímo nedotýkalo studené země a nepředstavovalo velkou plochu skrze kterou bude unikat. Každá mezera, kterou uniká teplo může ohrozit tepelný komfort vašeho pejska, přičemž optimální teplota je v jeho boudě je kolem 5-10 stupňů. Co se přímého zateplení týká, vhodné jsou k jeho realizaci třeba polystyrenové desky.

Pes

Foto: Pixabay

Problém s vlhkostí

Boudu vyhřívá pes svým tělem a dechem, proto ale nesmí být bouda příliš velká. Velikost boudy by měla odpovídat proporcím vašeho psa tak, aby si mohl v boudě pohodlně lehnout, otočit se, ale neměl zbytečně velký prostor kolem sebe, což by mu jen znemožňovalo více se zahřát.

V zimě tvoří problém i vysoká míra vlhkosti, která může zmrznout, případně se následně stát předpokladem pro vznik plísní. Vybírejte proto boudu z kvalitního materiálu, který je schopen odvádět vlhko a plísně.

Nepoužívejte pod psa molitan, ani deky. Vsakují do sebe zbytečně vlhko. Místo aby psa zahřály, ztratil by s nimi naopak šanci na spokojený odpočinek na teplé místečku. Pod psa můžete místo toho použít dřevitou slámu nebo vlnu, v takovém případě bude váš pes spokojený a bude mít maximální komfort.

Zdroj informací: https://hobby.instory.cz/1773-jak-nejlepe-zateplit-psi-boudu-a-ochranit-psa-pred-mrazem.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.