Jak zařídit malý dětský pokoj? Jděte na to chytře

Dívka pokoj

I v malém prostoru lze vytvořit dětské království, které splňuje vše, co se od něj očekává. Stačí zapojit fantazii, zvolit vhodné barvy a investovat do nábytku, který plní hned několik funkcí. Nevíte si rady? Čtěte dál!

Udržujte v pokoji pořádek

Velkých změn docílíte už jen tím, že budete v dětském pokoji udržovat pořádek. S tím vám pomohou praktické úložné prostory, jako jsou kontejnery na kolečkách, pojízdné boxy, které lze zasunout pod postel, nebo třeba taburet, do něhož můžete schovat všelijaké drobnosti.

Každý večer pak stačí sesbírat poházené hračky, knížky a oblečení, vše uklidit na své místo a pokoj bude hned působit prostorněji.

Pohrajte si s barvami

Stísněný prostor opticky zvětšíte použitím světlých odstínů bílé a béžové barvy, které lze vhodně kombinovat s pastelově modrou, zelenou nebo třeba růžovou. Pokud byste přece jen chtěli sáhnout po pestřejších a tmavších tónech, pak doporučujeme použít barvy ze stejné škály. 

Tip: Pro dokonalý výsledek zvolte podlahu, která je o trochu tmavší než výmalba, zatímco strop místnosti ponechte bílý.Dětský pokojFoto: Pixabay

Nechte si vyrobit nábytek na míru

Při zařizování malého dětského pokoje je důležité využít každý kout a výklenek. Proto zvažte, zda se nevyplatí investovat do kvalitního nábytku na míru. Ten rozestavte podél stěn, zatímco střed místnosti nechte volný, aby si dítě mělo kde hrát.

Vhodnou volbou jsou jednak závěsné skříňky, které působí vzdušně, jednak nástěnné policové systémy, které šetří místo. V pokoji by určitě neměla chybět vestavěná skříň sahající až ke stropu, jejíž horní police lze využít k ukládání sezónních věcí.

Vyvýšená postel

Jestliže bojujete o každý centimetr čtvereční, pořiďte do dětského pokoje vyvýšenou postel. Prostor, který pod ní vznikne, lze využít různým způsobem. Zatímco některé vyvýšené postele nabízejí místo pro hrací koutek, pod některé se s přehledem vejde komoda, nebo dokonce psací stůl a židležidle. V takovém případě však na stole nesmí chybět kvalitní stolní lampastolní lampa, která osvětlí celou jeho desku.

Tip: Výběr stolní lampy nepodceňte, zvlášť pokud máte doma školáka, který nad učením tráví i několik hodin denně.Širokou nabídku stolních lamp naleznete na Heurece – produkty si seřaďte podle oblíbenosti nebo ceny, přečtěte si recenze ověřených uživatelů a nakonec si zboží nechte doručit až domů.

Na osvětlení nešetřete

U osvětlení ještě chvíli zůstaneme, jelikož správně zvolená a rozmístěná svítidla dokážou malou místnost proměnit doslova k nepoznání. Kromě centrálního světla se snažte mít v pokoji i další světelné zdroje – například stolní lampu u postele, stojací lampu nebo bodovky.

Tip: Pro odrážení světla instalujte na zeď nebo skříň velké zrcadlo. Odraz pokoj prozáří a opticky zvětší.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.