Nábytek z masivu

Jak zařídit ložnici z masivu

Nábytek z masivu je opravdovým trendem současné doby. Kdysi běžný nábytek se opět vrací do domácností, především pro jeho skvělé vlastnosti a nenahraditelné kouzlo. Přírodní materiál oproti umělým výrobkům funguje jako regulátor vlhkosti, a tak udržuje v domácnosti zdravé prostředí, má antibakteriální účinky a jeho údržba je velmi jednoduchá. Další jeho předností je jeho pevnost a stabilita.

Pokud uvažujete o novém nábytku do ložnice, pak je masiv nejlepší volbou. Spánkem člověk stráví 6 – 8 hodin denně a během této doby jeho tělo nabírá energii na další den. Pro správný odpočinek je potřeba zdravé prostředí, kterému společně se správně zvolenými lůžkovinami a čerstvým vzduchem, dopomáhá správně zvolený nábytek.

Postel, včetně výběru matrací, volte dle Vašich potřeb. Ideálním materiálem pro masivní lůžko je dub nebo buk. Výhodou oproti měkčím materiálům, jako je smrk nebo borovice, je bezesporu jejich obdivuhodná životnost. Buk je pevný, postel z něj se na podlaze ani nepohne, nevrže a je to skvěle opracovatelný materiál. Díky tomu lze vybírat ze široké škály postelí. Výborný poměr ceny a kvality dělá z buku v současnosti nejžádanější dřevinu do ložnic.

Nejprodávanější postele z  masivu jsou dvoulůžka s  čelem. Čelo postele je praktické a působí elegantně. Lze ho také obohatit o pruh ekokůže, praktický a luxusní prvek, který zajistí větší pohodlí při spánku. Pro vyznavače minimalismu jsou pak vhodnou volbou lůžka bez čela, jejichž jednoduchý design pomáhá vzdušné atmosféře ložnice.

Noční stolky nebo komody vždy volte ze stejného nebo podobného materiálu jako je postel. Buk má pěkný světlý odstín, kresba na dřevině je jemná a nenápadně ladí s okolím. To samé platí pro šatní skříň. Ideální pro současné ložnice je praktická skříň z jádrového buku se zrcadlem a s přístupnými zásuvkami ve spodní části. Taková skříň je stabilní a odolná proti oděrům. Při výběru tohoto kusu nábytku věnujte pozornost i vnitřním prostorům. Nejlepší skříně mají úchyty na ramínka a několik přihrádek pro prádlo. Panty by měly být pevné, ale nenápadné.

Takto zvolená kombinace nábytku do ložnice má nejen vysokou životnost, ale vyniká skvělou praktičností a stylem. Věřte, že masivní nábytek vypadá skvěle i po dlouhé době. Příkladem mohou být starožitné kousky masivního nábytku, které jsou nádherné i po několika staletích. Bukový masiv ladí s každým typem podlahy a hodí se do místnosti vymalované jakýmkoliv odstínem nebo i potažené tapetou. To dělá z masivního nábytku ideální vybavení ložnice.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *