Jak zajistit, aby se zrcadlo nezamlžovalo?

Koupelna

V koupelně se dost často stává, že se zrcadlo při sprchování zamlží natolik, že v něm potom člověk neuvidí ani pověstnou špičku svého nosu. Odvětrání je sice účinným způsobem zbavení se zamlženého zrcadla a na nějakou chvíli by jistě pomohlo, ale nejspíš by po něm byla v koupelně nepříjemná zima. Je proto dobré seznámit se s šikovnými triky na odmlžení zrcadla, se kterými dokážete se zamlženým zrcadlem bojovat.

Octem proti zamlžení

Příprava na odmlžení zrcadla je prostá a poměrně finančně nenákladná. Postačí vám k němu horká voda a ocet. Přibližně 200 ml horké vody smíchejte s jednou polévkou lžící octa a tímto roztokem potřete povrch zrcadla. Přeleštěte zrcadlo vícero vrstvami tak, aby se na zrcadle vytvořil funkční film, který bude vaše zrcadlo chránit před zamlžením.

Zrcadlo

Foto: Pixabay

Holící pěna jako další užitečný prostředek

Dalším takovým trikem, který dobře funguje, a který dobře znají nositelé brýlí, je holicí pěna či kousek suchého mýdla. Roztírejte vrstvu mýdla po zrcadle a suchým hadrem potom zrcadlo vyleštěte tak, aby na něm nezbyly žádné šmouhy.

Pokud budete používat holící sprej, myslete na množství, které použijete. K ochraně zrcadla před zamlžením vám totiž postačí jen jedna malá kapka, kterou rozetřete po celé ploše vašeho zrcadla. Zrcadlo se díky tomu nebude zamlžovat, a účinek pěny na holení vydrží několik dní.

Topné fólie

Kromě zmíněných tradičních triků je další možnou variantou ochrany zrcadla tzv. topná folie, které dokáže vytopit vaše zrcadlo. Topná folie se nalepí na zadní stěnu zrcadla a tím zajistí vytápění zrcadla zespodu tak, aby se zrcadlo nemohlo již zamlžovat. Z folie vede kabel, který lze připojit na samotné osvětlení zrcadla. Tím máte komfort zajištěn pokaždé, kdy se budete v koupelně sprchovat.

Zdroj informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/jak-zabranit-zamlzovani-zrcadla-v-koupelne-20210929.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.