Jak zabezpečit bydlení před odjezdem na dovolenou

Zabezpečení domu

Všechna zavazadla máte zabalené a těšíte se na cestu — pak vás napadnou tyto otázky: Může být můj domov bezpečný a zajištěný, když jsem na výletě? Jak bych si měl vybrat ze všech nejnovějších možností inovací pro svůj rozpočet a klidnou mysl? A co všechno lze jednoduše přehlédnout, když cestujeme při postupujícím COVIDU?

Kamera
Zdroj: Foto Pixabay

Promyslete, jak budete postupovat

S tím, jak se oblast chytrého zabezpečení domácností vyvíjí, existují i samoinstalační bezpečnostní systémy. Při výběru volby budete muset zvážit měsíční členské poplatky, smlouvy a vybavení na úkor toho, kolik času, námahy a životní energie musíte věnovat. Spoustu vybavení zvládnete sami nainstalovat, ale někdy je lepší přizvat odborníka!

V dnešní době jsou domácí bezpečnostní systémy koordinovány s mnoha odlišnými zařízeními od výrobců a nabízejí alternativy jak pro vlastní instalaci, tak pro profesionální zavedení. To znamená, že ať už jste doma, na dovolené nebo na cestách, budete mít přístup k zabezpečení, kdykoli a kdekoli.

Zorientujte se v dodávkách

Zatímco jste nepřítomni, můžete zvážit, zda Alexa odpoví na všechny vaše balíčky, které se mohou objevit. Alexa promění Ring Video Doorbell Pro 1 a 2 v ochotného vrátného, který přivítá hosty poté, co se tam nemůžete dostavit. Alexa může nabídnout, že bude vyžadovat zprávu nebo poskytne poučení o předání balíčku. A pro ty, kteří mají přístřešek pro auto, je tu zařízení, které ovládá vjezd do přístřešku a je propojeno s aplikací Key by Amazon pro bezpečný vjezd do garáže.

Buďte schopni odpovědět v reálném čase

Všechny pokroky nebudou mít cenu, pokud nebudete schopni reagovat na oznámení nebo krizové situace, když to bude potřeba. Jeden z agentů společnosti vás bude informovat o upozornění a poté rychle zalarmuje záchranné služby v případě, že je to nutné. V případě, že sami kontrolujete svůj byt a v případě, že dojde k varování, jste to vy, kdo musí kontaktovat krizovou správu, aby byla vyslána.

Naplánujte pravidelné rozsvícení světel

Váš domov by měl vypadat jako využívaný, zatímco vy jste pryč. Připojte systém, aby se světla zapnula, kdykoli se kamera pohne, nebo nastavíte kamery tak, aby začaly nahrávat, když se světlo pohne. To je úžasný způsob, jak zabránit tomu, aby někdo mohl vykrást dům. Navíc chytrý bezpečnostní systém může pomoci ušetřit peníze za elektřinu.

Požární systém a kouřová bezpečnost

Někdy si můžeme myslet, že při přípravě stačí zabezpečit vnější část domu, ale měli bychom si být jisti, že jsme nezanedbali ani problémy, které mohou ovlivnit bezpečnost uvnitř, jako je například oxid uhelnatý. V případě, že vás CO ochromí, systém rozpozná CO a rychle zalarmuje hasiče!

Zdroj: novinky.cz, ssi.cz

Náhledové foto: Pixabay