Květiny

Jak vzkřísit květy pokojovek vaječným žloutkem

Máte problém s tím, že vám pokojové květiny uvadají a jejich květy buď vůbec nepřicházejí nebo jsou povadlé a nedaří se jim? Pak určitě vyzkoušejte následující trik. V čem spočívá? V použití vaječného žloutku. Jak? To se hned dozvíte! Tak pojďme na to.

Geniální hnojivo pro pokojové rostliny

Po použití tohoto hnojiva je velmi vysoká pravděpodobnost, že vaše pokojová květina bude zásobena všemi potřebnými látkami, které budou mít za následek nové květy a zlepšení kondice těch stávajících. Máte-li tedy doma pokojovou rostlinu, která vadne a na první pohled jde vidět, že strádá, zkuste aplikovat toto hnojivo s přidáním vaječného žloutku.

Vejce

Znali jej již naše babičky

A trik to není nijak nový. Vždyť jej znali již generace před námi. Tento recept totiž používaly již naše babičky a důvod byl jasný. Již tehdy se vědělo, že vaječný žloutek v sobě obsahuje mnoho výživných látek, jakožto i minerálů a vitamínů, které pomáhají rostlinám i jejich květům. Konkrétně v něm naleznete vitamíny A, B, P, D a K. Právě toto složení pomáhá rostlinám zvlášť rychle dodat potřebné živiny. Efekt jde nejvíce vidět právě na květech pokojových rostlin. Jde totiž o tak výživný obsah, že na něj pokojovka téměř ihned odpoví kvetením.

Jak žloutek aplikovat

Jak tedy žloutek využít? Uvařte vajíčko a vařený žloutek oddělte od bílku. Nachystejte si menší množství vody, do něj vložte uvařený žloutek a rozdrťte jej. Nejlépe uděláte, pokud si na tuto činnost vezmete vidličku. Poté již míchejte směs tak, aby se vajíčko rozpustilo ve vodě. Vznikne vám hustá tekutina, kterou dolejte čistou vodou do jednoho litru. Po těchto úkonech vám vznikne litr tekutého hnojiva ze žloutku a vody. Nyní je již třeba jen zmínit se o dávkování rostlinám. Tento roztok nalévejte ke každé rostlince, a to asi v rozsahu 3-5 polévkových lžic.

Zdroj náhledového obrázku a obrázku použitého v textu: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *