Kuchyňská linka

Jak vyřešit kuchyň v malém bytě?

Máte malý byt a rádi byste si zrekonstruovali novou kuchyň? Nevíte jak malý prostor vyřešit? Máme pro vás pár rad, která vám tento problém pomohou vyřešit.

Kuchyňské linky do malé kuchyně

Kuchyňské linky jsou základem všech kuchyní, a proto zásady při zařizování kuchyňské linky platí v jakékoliv kuchyni. Kuchyňskou linku tvoří kuchyňská deska, úložné prostory a spotřebiče. Pracovní prostor pro kuchyňskou desku se doporučuje v šířce 90 centimetrů.  Pokud vaříte pravidelně, určitě šířku nezmenšujte, uškodili byste jen sami sobě a vaření by bylo spíše utrpením než zážitkem. Další doporučení se týká umístění spotřebičů. Například u sporáku byste měli mít aspoň malý prostor z obou stran i kvůli vaší bezpečnosti. Neumisťujte proto sporák do rohu místnosti, to platí i pro malé kuchyně. Tento trend umístění je zažitý především z malých rohových kuchyní v paneláku. Lepším řešením je spíše vestavění spotřebiče do kuchyňské linky, které ušetří spoustu prostoru.

Kombinujte

Nejen vestavné spotřebiče, ale i kombinování spotřebičů ušetří prostor. Pokud totiž zvolíte indukční desku, nebudete potřebovat místo pro rychlovarnou konvici, protože i v klasické konvici ohřejete vodu na indukční desce stejně rychle ne-li rychleji. Ti co příliš často nevaří, si navíc vystačí se dvěma plotýnkami. Nejlepším ušetřením místa je však kombinace mikrovlnné trouby s troubou horkovzdušnou i v menším provedení.

Důležité je i osvětlení

Nejen vybavení kuchyně, ale i osvětlení je důležité zvláště u kuchyně v malém bytě.  Osvětlení by tedy mělo být nad celou délkou pracovní desky.   Důležitá je i barva osvětlení, která by se měla co nejvíce přiblížit dennímu světlu. Dnešním trendem je LED osvětlení.  LED diody se dají namontovat i dovnitř skříněk, jelikož nehřejí. Tento typ osvětlení je navíc velmi praktický. Pro lepší představu využití tohoto osvětlení si pořiďte pár časopisů o bydlení, ve kterých určitě najdete pro malé kuchyně inspirace i praktické tipy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *