Jak vyhnat myši z domu? Česnekem

Myš

Hlodavci trápí člověka coby škůdci odnepaměti. Hned, jak si lidé začali stavět stálá sídla a vybavovali je nejrůznějšími sýpkami, skladišti potravin apod., nastěhovali se k nim i hlodavci. A od té chvíli se jich lidé snaží zbavit. Lidé volí v boji s hlodavci různé strategie, od pastí na myši přes jedy, až po spojenectví s kočkami. Možností je ale mnohem více. Pomoci nám může třeba obyčejný česnek.

Myši a naše domovy

Myši se snadno a rády usazují především v místech, kde mohou získat snadno potravu. Vždy je proto lákají sklepení, špízy a prostory, ve kterých se skladuje jídlo. Špajzy i sklepení jsou většinou plné dobrého jídla, a tak myši hledají své útočiště právě tam. Na policích, kde je bohatá hostina, se prohánějí s velkým apetitem. Myši rády okusují ovoce, zeleninu, ale nepohrdnou ani zavěšenou kukuřicí či jinými pamlsky. Jsou tak drobné, že se protáhnou malou škvírkou tak hbité, že je ani mnohdy okem nepostřehnete.

Myši jsou hlodavci a svému jménu dostávají stoprocentně. Nejen, že vskutku rychlostí blesku ohlodají všechny potraviny, které naleznou, ale mnohdy se pustí třeba do peřin nebo papírů, pokud se k nim dostanou.

Myš

Foto: Pixabay

Jak se zbavit myší

Myši lze z domu vyhnat několika způsoby. Mimo jiných, notoricky známých, je možné využít např. i toho, že nesnáší některé pachy. Konkrétně nemají myši rády například rozmarýn, levanduli, ale také mátu, nebo dokonce silnější heřmánkový čaj. Postačí si tak připravit příslušný nálev, který můžete nechat stát někde v koutě a hlodavcům se do místnosti příliš chtít nebude.

Silný heřmánkový čaj tedy nejen, že provoní váš sklep, ale navíc bude dobrým odpuzovačem těchto malých hlodavců. Stejně tak si můžete pro boj s hlodavci připravit i nálev z česneku. Několik stroužků nechte vylouhovat přes noc tak, aby byl nálev opravdu silný. Nálevem potom naplňte rozprašovač na květiny. Postačí postříkat místa, která jsou od hlodavců nejvíce zasažená a příště už se u nich neukážou.

Zdroj informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/hermanek-cesnek-mysi-30000113.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.