Jak vyhnat mouchy z domu? Jednoduché babské rady pomohou

Moucha

Léto už začíná být takřka v plném proudu a my se můžeme těšit z krásného slunného počasí a vcelku teplých večerů. Prostě takový čas odpočinku a nabrání sil do dalšího období. Pohodové a ničím nerušené dny, večery i noci ale může narušit často otravný hmyz. Tomu mnohdy vládnou obyčejné mouchy. Ano, máte pravdu, sice nám nijak neublíží, nicméně příjemné jejich bzučení a sedání na naše tělo zrovna není. Zbavit se jich přitom dá vcelku jednoduše, a to přírodními způsoby. Jakými? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Aromatická a navoněná bazalka

Milujte vůni bazalky a její chuť třeba v salátu s rajčaty a mozzarellou? Aby také ne, vždyť se jedná o delikatesu. Bazalka je ovšem také skvělým prostředkem právě pro boj s mouchami. Těm dvakrát nevoní. Naopak, dokáže je ideálně odpudit. Jestliže budete mít na okně květináč s bazalkou, měli byste mít od dotěrných much pokoj.

Bazalka

Bazalka: Foto Pixabay

Esenciální oleje mouchám také nevoní

Přesně tak. Některé esenciální oleje mohou dokonale působit jako odpuzovače much. Tradičně se jedná zejména o esence:

  • citronové trávy,
  • máty peprné,
  • levandule,
  • eukalyptu,
  • pelargonií.

Stačí pár kapek esenciálního oleje ve vonné lampě a máte vyhráno. Jinak ale stačí nalít esenciální olej do malé nádobky na okně.

Soda bikarbona to zvládne také

Jedná se fakticky o nejrychlejší způsob, který vás zbaví much. Přípravek ze sody bikarbony máte vyrobený fakticky ihned. Smícháte polévkovou lžíci sody ve třech šálcích horké vody a nastříkáte tekutinu na okenní rámy a do okolí dveří. Mouchy se k vám určitě hrnout nebudou.

Příjemně vonící hřebíček

Ano, stačí vám několik málo hřebíčků. Ideální jsou ve spojení s tropickým ovocem. Prostě překrojíte na polovinu citron či pomeranč a hřebíčky napícháte do jeho dužniny. Umístíte je do blízkosti oken a parapetů.

Hřebíček

Hřebíček: Foto Pixabay

Skvělý domácí postřik proti mouchám

Vyrobit si můžete také vynikající domácí přírodní postřik proti mouchám s levandulí mátou a tymiánem. Nic složitého to není. Potřebovat budete následující přísady:

  • 100 gramů sušené máty,
  • 20 gramů sušeného tymiánu,
  • 120 ml levandulového oleje,
  • 500 ml vody.

Do hrnce je zapotřebí nalít vodu a přidat veškeré ingredience. Směs přivedete k varu a poté se nechá vychladnout. Nakonec se roztok přeleje do lahve s rozprašovačem.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk, novinky.cz

Moucha: Náhledové foto Pixabay 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.