Jak vyčistit pohovku? Použijte trik s obyčejnou pokličkou z hrnce

pohovka

Sedací souprava je nedílnou součástí každé domácnosti. Bývá dominantním prvkem obývacího pokoje. Slouží ke každodennímu užívání. Což se podepisuje i na kvalitě a vzhledu. Vyzkoušejte trik čištění s pokličkou. Jak na to?

Sedací souprava nám slouží pro odpočinek, posezení s rodinou či přáteli. A právě každodenní používání se podepisuje na vzhledu. Jak udržet pohovku v čistotě?

Zásadní je pravidelná údržba

Pokud se budete o pohovku pravidelně starat, tj. udržovat ji v čistotě, tak prodloužíte její životnost. V rámci pravidelného čištění udržíte i její vzhled. Bude zkrátka vypadat stále jako nová. Pokud podceníte péči o sedačku a budete ji dlouhodoběji zanedbávat, pak vám dá čištění dvojnásobně zabrat. Mnohdy se v takovém případě ani neobejdete bez profesionální pomoci. Je proto důležité se věnovat úklidu pravidelně. Pohovku byste měli vysávat a jednou za čas vyčistit „na mokro“.

Okamžité odstranění skvrn

Aby vaše sedačka vypadala pořád pěkně, je třeba v rámci nehody v podobě skvrn, reagovat okamžitě. Jakmile se skvrna objeví, chce to ji hned vyčistit. Například skvrny od červeného vína nebo ovoce odstraníte poměrně snadno obyčejnou solí. Světlý textil můžete vybělit pomocí jedlé sody či kyseliny citronové.

sůl

Foto: Pixabay

Vyčištění pohovky poklicí z hrnce

Připravte si větší mísu, poklici z hrnce, 600 ml horké vody, 1 lžíci saponátu, 1 lžíci jedlé sody, ½ šálku lihu a dle potřeby 2 lžíce přípravku na čištění oken. Postup je jednoduchý. Do mísy nalijte vodu, přidejte mycí prostředek a důkladně promíchejte, až začne voda pěnit. Pak do vzniklého mixu dejte jedlou sodu a náležitě promíchejte. Vše se musí rozpustit a spojit. Další nepostradatelnou složkou je líh. Můžete přidat i čistič na okna.

Do vzniklé směsi ponořte hadřík, důkladně ho namočte a vyždímejte. Nesmí z něj kapat voda. Rozložte ho na gauč a omotejte kolem něj poklici z hrnce. Kruhovými pohyby začněte pohovku čistit. Uvidíte, jak to vše půjde snadno. Po chvíli spatříte na hadříku nahromaděnou špínu.

Zdroj: aazdravi.cz, adbz.cz

Náhledové foto: Pixabay