Domácí mýdlo z ovsa je perfektní pro pokožku – vyléčí i tu popraskanou

mýdlo

Domácí mýdlo z ovsa je perfektní pro pokožku – vyléčí i tu popraskanou. Trápí vás popraskané a citlivé ruce? Možná je čas zamyslet se nad tím, jaké používáte mýdlo. U velmi citlivé kůže nezáleží ani tolik na tom, jestli ji promazáváte. Použití nevhodného mycího prostředku může totiž způsobit její nadměrné vysušování. Pokud jste již vyzkoušeli všechny možné krémy a zábaly, ještě máte možnost vyměnit ve vaší denní hygienické rutině mýdlo. Pro léčbu citlivé a suché kůže se nejlépe osvědčilo mýdlo z ovesných vloček.

Proč zrovna vločky

Ovesné vločky jsou skvělým doplněním zdravého jídelníčku. Obsahují celou řadu vitaminů a důležitých minerálů. Vločkami ale můžete o své zdraví pečovat i vnější cestou. A to právě použitím mýdla z ovesných vloček. Disponuje antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Pravidelné používání ovesného mýdla uklidňuje podrážděnou pokožku se sklony ke svědění. Přináší úlevu i při ekzému nebo při popálení od sluníčka.

Mýdlo 2

Foto: Pixabay

Nemusíte mít zrovna citlivou kůži, abyste si zamilovali ovesné mýdlo. Funguje totiž také jako výborný exfoliační prostředek a směle nahradí mechanický peeling. Látky obsažené v ovesných vločkách podporují přirozené odlupování odumřelých buněk z vrchních vrstev kůže a napomáhají tak její regeneraci.

Dále také redukuje mastnost pleti. Pokud je vaše tvář poseta pupínky a boláky, každodenní používání ovesného mýdla sníží vylučování olejovitých látek na povrch kůže. Ovesné vločky ale redukují maz takovým způsobem, který zároveň nezpůsobuje její dehydrataci. Díky tomu se pak může obnovit přirozené pH pokožky a pleť vypadá zdravější a krásnější.

Zářivá pleť bez známek únavy

I když nesmaže veškeré stopy po propařené noci, ovesné mýdlo si dovede poradit s tmavými kruhy pod očima z deficitu spánku. Pravidelné mytí ovesným mýdlem také pomůže zesvětlit a prozářit tón pleti. Textura mýdla pokožku výrazně vyhlazuje. Díky tomu bude působit mladším a zářivějším dojmem. A i když vás netrápí žádný z výše uvedených problémů, můžete si mýdlem z ovesných vloček umývat alespoň ruce z preventivních důvodů.

Zdroj: https://gymbeam.cz/blog/ovesne-vlocky-jake-ziviny-obsahuji-a-proc-je-zaradit-do-jidelnicku/, https://cz.nerodrinks.com/clanky/instatni-kase/odted-budete-ovesne-vlocky-jist-tahle-fakta-vas-urcite-presvedci, https://www.researchgate.net/publication/360667945_The_Influence_of_Soap_and_Alcohol-based_Cleanser_on_Human_Skin

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.