Jak vybrat vhodnou skříňku pod koupelnové umyvadlo?

Koupelna

V koupelně, především v panelákových bytech, nebývá často místa nazbyt. Snažíme se tedy využít smysluplně veškerý volný prostor. Nevyužité místo se velmi často objevuje pod umyvadlem. Do tohoto prostoru můžeme umístit koupelnovou skříňkukoupelnovou skříňku. Kromě toho, že získáme další úložný prostor, snadno zakryjeme ne vždy pěkný odpad od umyvadla.

Na vzhledu záleží

Jestliže budeme koupelnu vybavovat nově nebo rekonstruovat, máme dvě možnost. Jednou z nich je umyvadlo se skříňkou zvlášť a druhou je pak set, kdy umyvadlo je součástí skříňky. Zvolíme-li druhou variantu, budeme mít jistotu, že skříňka pod umyvadlo dokonale zapadne. Rozhodneme-li se pro první variantu, zase máme více možností výběru skříňky. Volit tak můžeme nejen její design, ale i zpracování, materiál a barvu. Vybíráme-li skříňku samostatnou, měla by ladit s celkovým vzhledem a stylem místnosti.

KoupelnaFoto: Pixabay

Jaký materiál zvolit?

Tady musíme mít na paměti fakt, že v koupelně je specifické prostředí. Často zde bývá vlhko a proto je potřeba volit takové materiály, kterým nebude vlhko vadit. Také teplota se zde často mění. Ani tento fakt by zvolenému materiálu neměl vadit. Mezi časté materiály patří desky z MDF, které jsou opatřené fólií nebo jsou lakované. Další možností je lamino, masiv natřený vodovzdorným lakem, plast či kov. Dvířka skříňky mohou být ze stejného materiálu nebo ze skla. I skla mohou být různého druhu – čiré, matné nebo pískované. Může obsahovat různé motivy.

Co se kvality týká, měli bychom si prohlédnout nejen zpracování, ale i hrany, především u různých variant dřeva. Měly by být upravené proti vniknutí vody. Řeší se to olepením ABS hranami vyrobenými z hliníku nebo nerezu.

Zdroje info: ceskestavby.cz, finecase.cz

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.