Umístění televize

Jak vybrat velikost televize

Uvažujete o koupi nové televize a nevíte, jakou velikost úhlopříčky byste měli volit? Pokud ano, jste na správném místě. V následujících řádcích vám prozradíme veškeré detaily týkající se výběru té správné televize. V současné době je na trhu spousta nejrůznějších modelů televizí, takže není problém vybrat si takovou, která vám bude maximálně vyhovovat. Naše pravidla určitě nemusí být nijak rozkazující, ale spíše byste se mohli inspirovat.

Čím větší obrazovka, tím delší vzdálenost

Obecně je třeba říct, že vzdálenost sledujícího člověka od televize se zvyšuje přímosměrně se zvýšením úhlopříčky konkrétního modelu televize. Čím je úhlopříčka televize vyšší, tím by měla být delší i vzdálenost diváka od ní. Pokud si ale myslíte, že je velký rozdíl mezi sledováním televizoru v klasickém anebo v HD rozlišení, jste na omylu. Není tomu tak. Určitě bychom mohli přímo uvést i některé příklady správné vzdálenosti televize od sledujícího diváka.

Příklad vzdálenosti televize u různého rozlišení

Pokud máte doma například televizor o úhlopříčce 107 cm, tedy 42 palců, je celková vzdálenost v případě sledování ve vysokém rozlišení pouze o 40 centimetrů kratší, než by tomu bylo v rozlišení standardním.  U menších úhlopříček se vzdálenost prakticky úplně stírá, takže je úplně jedno, mají-li příjem HD kvality signálu, anebo nikoliv.

Optimální vzdálenost od televize

Mnohé studie říkají, že optimální vzdálenost diváka od obrazovky neexistuje. Nicméně mělo by se jednat zhruba o šestinásobek celkové výšky obrazovky. U nejmenších televizí s úhlopříčkou 66 cm, tedy 26 palců, by se mělo jednat o 1,9 m. Naopak u delších úhlopříček je to poněkud delší vzdálenost. U televize s úhlopříčkou 107 cm, by se mělo jednat o vzdálenost přibližně 3,12 m.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *