Dětský stůl a židla

Jak vybrat posezení pro dětský pokoj

Vybavení dětského pokoje je sice nezbytností, která počká před vybavením kuchyně a koupelny. Pokud ale chcete, aby se vaše dítě cítilo ve svém pokoji maximálně příjemně, pak mu musíte sehnat stůl a židličky. Výběr dětského stolu a židlí se bude odvíjet od mnoha různých aspektů, nicméně primárně budete volit hlavně v ohledu na věk konkrétního dítěte. Soustřeďme se tedy na výběr dětského posezení pro nejmenší podrobněji.

Kde nakoupit?

Nákup dětského posezení může být různý. Pokud se řadíte mezi lidi, kteří nechtějí do dětského stolu a židlí investovat, pak se vydáte pravděpodobně do nějakého supermarketu, kde se dá koupit dětské posezení skutečně levně. Jeho kvalit ale nebude vysoká. Většinou se jedná o posezení již předem naimpregnované a natřené. Pokud se ale vydáte do prodejny z řetězce Ikea, pak koupíte třeba dětské židle nenalakované. Můžete tak zvolit přesně barvu, která vám bude vyhovovat.

Vlastní výroba

Stůl pro děti lze vyrobit i svépomocí. Není problém nechat jej ale také vyrobit zkušeného stolaře. Ten je schopný bez větších potíží najít přesně takové řešení, které vám bude vyhovovat. Stůl vyrobený tímto způsobem bude také mnohem kvalitnější, než je tomu u prefabrikovaných stolů a židlí u hypermarketů. Jeho cena bude ale nepoměrně vyšší. Vzhledem k tomu, že stůl a židle kupujete dětem na krátkou dobu, to není úplně ideální investice.

Na co si dát při výběru pozor

Na prvním místě by měla být bezpečnost dítěte. Jestliže se zaměříte na to, aby hrany stolu i židlí byly oblé, pak máte z poloviny vyhráno. Zapomenout nelze ani na to, aby židle nebyly nějak těžké. Stůl musí být rovný a pevně držet na povrchu. Nezapomínejte na hladký povrch stolu a židlí. Někdy může dojít k velmi nepříjemným povrchovým nerovnostem.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *