Jak vybrat matraci do dětské postýlky

Postýlka

Příchod dítěte je pro každou rodinu událostí zásadní důležitosti, která změní od základu celý její chod. Je přitom samozřejmé, že se rodina snaží vytvořit svému novému potomkovi ty nejlepší možné podmínky a prostředí, které bude již od prvních okamžiků vnímat jako jednoznačně pozitivní. A protože děti tráví naprostou většinu času v postýlce, je jasné, že právě jejímu výběru je třeba věnovat maximální pozornost. To nepochybně zahrnuje i výběr matrace.

Bezpečnost především

Matrace pro právě narozené dítě by měla naplňovat několik důležitých parametrů, které je důležité zajistit především pro jeho bezpečnost. Vybírejte matraci s rozvahou a vždy se ubezpečte, že bude opravdu dobře sedět rozměrově. Je to důležitější, než by se mohlo zdát.

Matrace by měla dokonale doléhat ke všem stranám postýlky. Zbytečný prostor, který vznikne mezi matrací a postelí představuje riziko zranění. Ruce či nohy mohou do případně mezery snadno zapadnout a důsledkem může být například rotace kyčle nebo zlomenina ruky. V případě velké mezery může dítě zapadnout do volného prostoru celé a může se v prostoru mezi postelí a matrací i přidusit.

Bezpečnost je zásadní. Ani tak nezáleží z jakého materiálu bude matrace vyrobena, byť ani to není bez významu. Matrace by se rozhodně neměla pod váhou dítěte prolamovat. Páteř malého dítěte se vyvíjí, a proto je nesmírně důležité, aby novorozenec ležel na rovné podložce.

Postýlka

Foto: Pixabay

Příprava pro dechovou podložku

Důležitá je také výška matrace, protože ne všechny matrace umožní použití dechové podložky. Ta se vkládá pod matraci tak, aby mohla zachytit dechovou frekvenci vašeho dítěte a tím jej hlídá.

Například ale kokosová matrace, která je jinak velice kvalitní, bohužel neumožňuje použití pro hlídání dechu miminka. I pokud je matrace příliš silná, dechová podložka pak mnohdy poplašně alarmuje. Běžné matrace s výškou nižší než 10 cm zachytí dech vašeho miminka během spánku bez problémů.

Hygiena

Dětskou matraci vždy opatřete snímatelným potahem, který zajistí dostatečnou hygienu. Snímatelný potah by měl být pratelný, pro dětské matrace je to ze zjevných důvodů naprostá nutnost. Opatřete si proto raději i náhradní potah, případně jí vybavte i igelitovou folií, která bude bránit průniku vlhkosti a matraci tak dostatečně ochrání.

Zdroj informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/jak-vybrat-matraci-do-detske-postylky-20220204.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.