29/07/2015
Kategorie: Novinky

Jak vybrat lepidlo na polystyren

Polystyren je třeba při zateplování domu správně umístit a především maximálně pevně slepit s vrstvou, která se nachází pod ním. K tomu, a bychom polystyren správně připevnili, potřebuje vysoce kvalitní lepidlo. Těch se dnes prodává velké množství, a tak není od věci se na některá z nich soustředit a uvést si jejich klady a zápory. Postupně se podíváme na všechny typy lepidel určených na polystyren.

Klasické lepidlo na polystyren

Pokud vezmete klasické lepidlo na polystyren univerzálního charakteru, mělo by být určeno přímo na lepení a stěrkování tepelného izolantu na několika bázích typu XPS či EPS F. Mnohdy se ale používá i na stěrkování minerálních desek určených na fasádu. K zapracování musí dojít při teplotě mezi + 5 až 30 stupni Celsia.

Lepicí a stěrkovací tmel na cementové bázi

Tento tmel je určen zejména pro lepení a stěrkování dřeva. Teplotně je na tom úplně stejně, jako tomu bylo u předchozího klasického typu lepidla.

Lepicí a stěrkovací tmel na rychlocementové bázi

Tento stěrkovací a lepicí tmel je určen především na lepení izolantů typu EPS F a XPS. Bez problémů s ním jde ale lepit i fasádní desky a podklad, který je ryze cihelného charakteru. Přilne i na betonu či pórobeton. Určen je i pro aplikaci v zimě. Pracovat s ním lze v tepelném rozmezí od 0 do 25 stupňů Celsia. Celé 3 hodiny po aplikaci již může teplota klidně klesnout až na –  8 stupňů Celsia.

Lepicí nízkoexpanzní pěna na polyuretanovém základu

Tato pěna je určena pro lepení stejných izolantů jako u minulých lepidel, tedy EPS F a XPS. Hodí se ale i na dřevěný podklad, Aplikována musí být při teplotním rozmezí od 5 do 35 stupňů Celsia. Pokud budete mít předem dokonale připravený podklad, pak bez větších problémů přilepíte prostřednictvím tohoto materiálu jakýkoli zmiňovaný produkt.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.