Jak vybrat lepidlo na polystyren

Polystyren je třeba při zateplování domu správně umístit a především maximálně pevně slepit s vrstvou, která se nachází pod ním. K tomu, a bychom polystyren správně připevnili, potřebuje vysoce kvalitní lepidlo. Těch se dnes prodává velké množství, a tak není od věci se na některá z nich soustředit a uvést si jejich klady a zápory. Postupně se podíváme na všechny typy lepidel určených na polystyren.

Klasické lepidlo na polystyren

Pokud vezmete klasické lepidlo na polystyren univerzálního charakteru, mělo by být určeno přímo na lepení a stěrkování tepelného izolantu na několika bázích typu XPS či EPS F. Mnohdy se ale používá i na stěrkování minerálních desek určených na fasádu. K zapracování musí dojít při teplotě mezi + 5 až 30 stupni Celsia.

Lepicí a stěrkovací tmel na cementové bázi

Tento tmel je určen zejména pro lepení a stěrkování dřeva. Teplotně je na tom úplně stejně, jako tomu bylo u předchozího klasického typu lepidla.

Lepicí a stěrkovací tmel na rychlocementové bázi

Tento stěrkovací a lepicí tmel je určen především na lepení izolantů typu EPS F a XPS. Bez problémů s ním jde ale lepit i fasádní desky a podklad, který je ryze cihelného charakteru. Přilne i na betonu či pórobeton. Určen je i pro aplikaci v zimě. Pracovat s ním lze v tepelném rozmezí od 0 do 25 stupňů Celsia. Celé 3 hodiny po aplikaci již může teplota klidně klesnout až na –  8 stupňů Celsia.

Lepicí nízkoexpanzní pěna na polyuretanovém základu

Tato pěna je určena pro lepení stejných izolantů jako u minulých lepidel, tedy EPS F a XPS. Hodí se ale i na dřevěný podklad, Aplikována musí být při teplotním rozmezí od 5 do 35 stupňů Celsia. Pokud budete mít předem dokonale připravený podklad, pak bez větších problémů přilepíte prostřednictvím tohoto materiálu jakýkoli zmiňovaný produkt.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *