Jak vybrat ideální ruční pilu pro vaše projekty?

Pila

Vybrat ruční pilu, která se bude hodit pro vaše činnosti, se může zdát jako naprosto jednoduchý úkol, jenže v tomto článku vás dnes vyvedeme z omylu. Abyste totiž vybrali tu nejvhodnější, musíte zvážit hned několik faktorů, které mají vliv na její výkon a schopnosti. Na co se tedy při výběru zaměřit?

Šest bodů, díky kterým vyberete tu nejvhodnější pilu

  1. Typ zubů – důležitá část výběru. Existuje mnoho typů zubů, přičemž každý je navržený pro jiný druh materiálu nebo účelu. Je tedy nejprve třeba vědět, zda se chystáte řezat do dřeva, kovů nebo plastů. Následně dle toho vyberte nejvhodnější typ, který je k tomuto účelu vyroben.
  2. Délka a počet zubů – stejně jako typ, důležitý je i jejich počet a celková délka. Podle potřeby takto můžete u pilypily  ovlivnit rychlost nebo přesnost vašich řezů.
  3. Zvolený materiál – materiál, ze kterého je pilový list vyroben, by měl být z tvrdého a odolného materiálu. Proto se vyvarujte těm nejlevnějším. Jednak téměř nic nevydrží a samozřejmě nemůžete očekávat ani žádný zázrak, co se ostrosti týká.
  4. Rukojeť – pravděpodobně se u řezání chcete co nejméně unavit a pracovat pohodlně. Toho docílíte pouze tehdy, když vaše pila bude mít ergonomickou rukojeť.
  5. Bezpečnost – i když se jedná pouze o ruční pilu, i zde je třeba dbát na to, aby měla bezpečnostní prvky. Minimalizujete tak riziko úrazu.
  6. Známé značky – je vysoce pravděpodobné, že když zakoupíte pilu u již známé značky, neuděláte špatně. Zakládají si totiž velmi často na kvalitě, proto můžete očekávat, že jejich výrobek bude stoprocentní. Navíc, u známých produktů si můžete lehce dohledat recenze jiných uživatelů, které vám s výběrem mohou také pomoci.

Nyní už máte všechny potřebné informace a nic nebrání tomu, abyste si pořídili tu nejlepší pilu pro vaše projekty.

Zdroje info: Autor, centrumpil.cz

Náhledové foto: Shutterstock

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.