01_toasty

Jak vybírat toustovač

Dobrá snídaně nebo rychlá a snadná večeře, to jsou dva z řady důvodů, pro které si lidé pořizují do domácnosti nebo na chaty či chalupy toustovače (sendvičovače, chcete-li). Pokud o jeho pořízení uvažujete také, vyplatí se strávit alespoň několik minut hledáním odpovědí na několik základních otázek, které byste si při koupi toustovače měli položit, abyste vybrali opravdu takový, který vám bude tím pomocníkem, kterého hledáte. Jaké to jsou?

Toustovač a jeho funkce

První otázkou, na kterou byste si měli při koupi toustovače umět odpovědět je, co od přístroje vlastně chcete. Základem je samozřejmě zapékání toustů, k němu se ale může přidat i pečení vaflí, nebo třeba grilování masa. Přepínání mezi jednotlivými funkcemi je přitom řešeno prostřednictvím vyměnitelných nástavců.

Nejjednodušší toustovače tak mohou mít pouze jednu funkci a nástavec pro zapékání toustů „napevno“ integrovaný. Univerzálnější přístroje budou naopak disponovat několika různými nástavci. Nutno podotknout, že vyjímatelné nástavce se také mnohem lépe a snadněji čistí, a toustovač s jediným pevným nástavcem lze doporučit opravdu jen těm, pro které je jednoznačnou prioritou co nejnižší cena.

02_toasty

Zdroj obrázku: Wikimedia Commons

Velká rodina = velký toustovač

Velikost toustovače je další parametr, který je třeba si ujasnit. Prakticky lze vybírat ze dvou řešení, prvním (a typičtějším) je toustovač pro přípravu dvou toustů, anebo přístroj, který zvládne naráz připravit tousty čtyři. Rozhodujte se tedy podle toho, kolik hladových krků u vás bude na připravované tousty čekat, a také podle toho, kolik místa ve skříni máte. Druhý jmenovaný typ je přece jen poněkud neskladný.

Zaostřeno na údržbu

O výhodnosti vyjímatelného nástavce z pohledu údržby již řeč byla. Kromě toho je důležité zajímat se i o to, z jakého materiálu je vyroben povrch. Ne všechny lze totiž vkládat do myčky. Kvalitnější povrchy jsou také odolnější vůči připékání, což následně výrazně usnadňuje i jejich údržbu.

Vybírat lze toustovač nepochybně i podle řady dalších parametrů, barvou či designem počínaje a nástavcem umožňujícím péct tousty ve tvaru dinosaura konče. Je jen na vás, co pro vás bude opravdu důležité!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *