Jak vybírat koupelnový žebřík

Koupelna

Pod pojmem koupelnový žebřík máme samozřejmě na mysli koupelnový radiátor, tedy užitečnou pomůcku do koupelny. Lze na něm sušit vlhké ručníky a trochu přispěje i k vytvoření příjemné teploty v koupelně. Jaké jsou ale na trhu druhy těchto topných koupelnových žebříků? A podle čeho je vybírat?

Proč koupelnový žebřík?

Koupelnový žebřík je pro naše koupelny nejen zajímavý, ale i užitečný prvek. Kromě toho, že svým designem ozvláštňuje prostředí koupelny, dokáže být i velice praktický. Neustále vlhké ručníky, které je potřeba usušit, s ním budou najednou minulostí. Vytápěné koupelnové žebříky jsou právě pro jejich sušení ideálním řešením.

Výběr topných žebříků však nemusí být úplně snadný. Dostupné jsou na trhu v mnoha barevných provedeních a designových zpracováních. Vybírejte samozřejmě takový, který se tvarem, velikostí i rozměry přesně přizpůsobí vaší koupelně. Tím nejdůležitějším parametrem je ale připojení (anebo naopak nepřipojení) k otopné soustavě.

Koupelna

Foto: Pixabay

Jak žebříky topí?

Topný žebřík může a nemusí být přímo připojen k otopné soustavě. Žebříky, které k ní připojené jsou, jsou ale poměrně nevýhodné. Důvodů je hned několik. Předně se jedná o složitost montáže. Pokud byste si jej chtěli koupit do již zařízeného bytu, budete muset provádět přece jen složitější úpravy, často i stavební. Další nevýhodou je nemožnost používat takový žebřík v době mimo topnou sezonu. Vždy budete závislí jen na čase, kdy se topí.

Pořízením topného žebříku, který si bere energii ze sítě a topná kapalina je uzavřena v jeho trubkách již při pořízení, získáte svobodu při rozhodování, zda topit či netopit. Topit si můžete klidně v létě (a pokud máte dům, nemusíte jej kvůli tomu vyhřívat celý).

Stejně tak k instalaci budete potřebovat jen vrtačku, hmoždinky a vruty. Při instalaci pouze dbejte na to, aby byla poblíž elektrická zásuvka.

Některé topné žebříky jsou kombinované a lze je napojit na topný systém, i je zároveň připojit k elektrické síti. V létě „jedou na elektriku“ a v době, kdy začne topná sezona, je prostě připojíte k otopné soustavě.

Zdroje informací: https://www.hornbach.cz/navody/tipy-jak-vybrat-koupelnovy-radiator/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.