Jak vybírat běžecký pás na doma

Při výběru běžeckého pásu určeného pro domácí účely rozhoduje řada parametrů, které by měly být pro záruku spokojenosti vždy v požadované kvalitě. Platí to i proto, že běžecký pás není určený pouze vrcholovým sportovcům, ale všem těm, kteří se chtějí udržovat fit i v pohodlí domova. Jak takový běžecký pás do bytu vybírat?

Pás pro kondiční běhání

Kondiční běhání vyžaduje volbu takového pásu, na kterém by neměla chybět podpora motoru. Bezmotorové pásy jsou totiž určeny spíše k chůzi. Plocha běžeckého prostoru bude potom rozhodující pro to, komu bude konkrétní pás určen především.

Zvláště u lidí s vyšší hmotností se vyžaduje maximálně pevná stabilita stroje, aby vydržel i opravdu vysokou zátěž. Hmotnost stroje by kvůli stabilitě měla přesahovat 100 kg. Vhodná délka i šířka běžeckého pásu se potom vždy určuje podle celkové výšky člověka a také podle toho, jak rychle chce člověk na stroji běhat.

Šířka pásu by měla být alespoň 50 cm a délka tím větší, čím větší běžec je a čím rychleji chce běhat. Vyšší běžci budou potřebovat 150 cm pás, ti menší, kteří to nechtějí přehánět ani s rychlostí, si vystačí třeba se 130 cm běžeckým pásem.

cvičení

Foto: Pixabay

Význam správného odpružení

Odpružení běžecké plochy by mělo být s ohledem na možné zatížení kloubů a páteře dostatečné a navržené tak, aby při došlapech nevytvářelo na již namáhané klouby další tlak. Běžecké pásy vyšších tříd však mají celorámovou konstrukci, která je uzpůsobena tak, aby tlumila nárazy, které by mohly poškodit vaše klouby i páteř. Nehrozí u nich také zpuchření gumové běžecké plochy.

Některé běžecké pásy mohou měnit i sklon své plochy. Jedná se o velmi zajímavou funkci, speciálně ve chvíli, kdy dokáže pás spolupracovat s aplikací Google Maps. Běh je díky této kombinaci plně konfrontován se skutečným profilem naplánované virtuální trasy a zatížení dané trasy se podle profilu mění.

Zdroj informací: https://www.fitham.cz/jak-vybrat-bezecky-pas

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.