10 nejlepších domácích rostlin pro lepší spánek

Levandule

Není nic politováníhodnějšího než se bezdůvodně probudit uprostřed noci. Je to skutečné zklamání a vrátit se k odpočinku může být velmi těžké. Naštěstí však existuje spousta rostlin, které vám při usínání skutečně pomohou.

Níže jsem nashromáždila několik úžasných rostlin, které byste chtěli mít ve své ložnici. Jedná se o rostliny, které vás odreagují a mají výhody filtrování vzduchu, které vám pomohou mít zdravé odpočinkové vzory. Navíc vyžadují zanedbatelnou pozornost, což naznačuje, že s nimi nemusíte mít příliš práce, abyste je udrželi živé. Tak se na ně podívejte a vyberte si tu pravou!

Levandule

Pravděpodobně je jednou z nejznámějších rostlin, pokud jde o uvolnění. Levandulová vůně na bázi léčby může nabídnout pomocnou ruku ke snížení hladiny kortizolu, vysokého tlaku ze stresu v těle. A to vše pomáhá při odreagování a k vynikajícímu krevnímu oběhu. Mějte v pokoji květináč s levandulí a mějte mnohem lepší a silnější spánek.

Hadí rostlina

Nenechte se vyděsit jejím názvem. Tato prapodivně pojmenovaná filtrační rostlina odvádí ze vzduchu škodlivé jedy, odstraňuje CO2 a celou noc vypouští O2. To vám pomůže mnohem lépe odpočívat a probouzet se s pocitem odpočinku. A protože jde o jednu z nejméně náročných rostlin na údržbu, je ideální do vašeho pokoje.

Snake Plant
Foto: Unsplash

Jasmín

Jasmín je díky své specifické sladké vůni, která se nejčastěji používá v aromatech a základních olejích, úspěšným specialistou na odpočinek. Jeho léčba založená na vůni má vliv na zlepšení kvality odpočinku a také na posunutí vašeho bezpečného rámce.

Jasmín
Foto: Pixabay

Rozmarýn

Tato rostlina, která je jednou z nejpoužívanějších bylin v kuchyni, vám také může přivodit skvělý odpočinek. Základní olej z rozmarýnu zlepšuje náladu a přispívá k tomu, že se cítíte klidní. Zklidňuje napětí a navozuje mnohem lepší spánek.

Rozmarýn
Foto: Pixabay

Pavoučí rostlina

Je skvělá při dekontaminaci a detoxikaci vašeho blízkého prostředí. Rostliny jsou příliš skvělé pro vyzkoušení relaxačního odpočinku. Čistí a likviduje chemické látky v místnosti, jako je benzen, formaldehyd a oxid uhelnatý, zatímco vy spíte. Také zadržuje pachy a výfukové plyny a podporuje hladinu kyslíku v místnosti.

Spider Plant
Foto: Unsplash

Anglický břečťan

Tato nenáročná rostlina, která se snadno vyvíjí, může být úžasnou alternativou pro zkrášlení vašeho domova a dekontaminaci interiéru vašeho domu. Bojuje proti jakékoliv formě plísně, i proti jejím spórům, a zlepšuje atmosféru. Listy jsou uzpůsobené tak, aby dokázaly blokovat spouštěče alergenů nebo astmatu, což má vliv na lepší kvalitu vašeho odpočinku v případě, že tím trpíte.

English Ivy
Foto: Unsplash

Gardénie

Gardénie jsou další kvetoucí pokojovou rostlinou, která vyzařuje zvláštní vůni, díky níž si můžete skvěle odpočinout. Její karotenoidy mohou zásadně zlepšit kvalitu vašeho odpočinku a mají antioxidační, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti.

Gardenias
Foto: Pixabay

Aloe Vera

Známý pro své hojné léčivé vlastnosti pro drobné řezné poranění, popáleniny a kožní potíže. Aloe Vera navíc dokáže velmi efektivně pomoci k lepšímu odpočinku. Filtruje škodlivé sloučeniny formaldehydu a benzenu, které mohou narušovat odpočinek. Uchovávejte ji na okně svého pokoje, protože potřebuje spoustu denního světla, abyste ho mohli využít a těžit z něj.

Heřmánek

Heřmánek, který se s oblibou používá v čajích, má uklidňující a uvolňující účinky a je mimořádným pomocníkem při odpočinku. Obvykle zmírňuje emoce úzkosti, dychtivosti a nátlaku a okamžitě uvolňuje mysl. Vypijte celý hrnek heřmánkového čaje pokud možno před tím, než se dostanete do postele. Položte si na noční stolek květináč s heřmánkovými květy a dopřejte si několik úžasných chvil odpočinku!

Kozlík lékařský

Rostlina se sladce vonícími růžovými nebo bílými květy, která obvykle kvete v létě. Může být skvělým zdrojem pro navození spánku. V podstatě vdechováním její vůně vám pomůže rychle usnout, zejména těm, kteří trpí nespavostí. Rostliny nejsou skvělé jen pro domácí stylistické dekorování, ale jsou také úžasné pro vaši pohodu a odpočinek.

Stojí za to, abyste je zařadili do svého pokoje, a mají tolik úžasných regeneračních účinků pro vaši pohodu. Nehledě na to, že nepotřebují moc údržby a jsou nenáročné na péči, takže s nimi máte stoprocentně vyhráno. Tak dovolte těmto úžasným deseti nejlepším pokojovým rostlinám, aby to s vámi zkusily, a klidně je i kombinujte!

Zdroj info: chasingfoxes.com

Náhledové foto: Pixabay