Jak vybavit nový byt tak, aby byl moderní i za 20 let

Obývací pokoj

Zařizování nového bytu je pro jednoho zábavou, pro druhého noční můrou. U většiny lidí však převládá vzrušení a radost z toho, že si mohou vybavit své prostředí podle sebe. Na jedné straně chcete prostor, který odráží váš jedinečný styl a na druhé straně chcete, aby byl univerzální a nebyla potřeba ho nijak měnit následujících X let. Jak toho dosáhnout? Podívejme se na několik tipů a doporučení, jak zařídit byt pro vás i následující generace.

Obývací pokoj

Začněme srdcem domova. Při výběru nábytku pro obývací pokoj se držte klasických tvarů a spíše neutrálních barev. Velká pohodlná sedací souprava v méně výrazné, přírodní barvě je nadčasovým kouskem, který se snadno přizpůsobí jakémukoli stylu. Vyhněte se příliš výrazným trendům, které rychle zastarají. Raději dejte na klasiku, která bude dobrá i za několik let, ale stále moderní.

Dřevěný stůl je dalším klasickým kouskem, který přidává teplý a přírodní dotek. Vyberte si kvalitní materiály, jako je dub nebo ořech, které přežijí léta používání.

Koupelna

V koupelně jsou kachličky králem. Vyberte si jednoduchý, univerzální vzor a neutrální barvy. Bílá, šedá nebo béžová jsou vždy bezpečnou volbou. Vyhněte se odvážným a výrazným vzorům, jejichž trendovost a období módy je pomíjivé. Raději investujte do kvalitních kusů, které přečkají jakékoliv zacházení. Stejně tak byste měli dbát na kvalitně odvedenou práci, a proto, ačkoliv si můžete myslet, že to zvládnete sami, vše raději nechte na řemeslnících, kteří mají s obkládáním léta zkušeností a ví, jak řešit nečekané problémy.

Další alfou a omegou koupelny je samozřejmě umyvadlo a vana. Ty by měly mít jednoduchý, čistý design, který se snadno udržuje. Jednoduše, bílou nikdy nic nezkazíte a nepřekvapíte. Investujte do kvalitních kohoutků a sprchové hlavice, které jsou nejen krásné, ale také funkční. Samozřejmě nečekejte, že vám sprchová hlavice vydrží léta letoucí, ale aspoň si sprchu užijete.

Tip: Pokud zatím řešíte teprve koupi nového bytu, který poslouží vám i vašim dětem, podívejte se na prodej bytů od developera Finep. Nabídku bytů najdete zde.

Kuchyň

V kuchyni se zaměřte především na kvalitní spotřebiče a dostatek úložného prostoru. Klasické barvy jako je bílá, šedá nebo nerez ocel jsou nadčasové a snadno se kombinují s jinými prvky jako je dřevo nebo kámen.

Kuchyně

Foto: Freepik

Při výběru kuchyňské linky se držte jednoduchých linií a neutrálních barev. Dřevěné nebo kamenné pracovní desky jsou kvalitní a odolné volby, které vám vydrží desítky let a vy nebudete muset řešit výměnu.

Zásady, které je potřeba během zařizování bytu dodržet

Nadčasový interiér závisí na kvalitních materiálech, jednoduchosti a funkčnosti. Vyhýbá se příliš výrazným trendům a vybírá si místo toho klasické kousky, které přežijí léta používání.

Kvalita před kvantitou 一 Investujte do kvalitního nábytku a spotřebičů, které vydrží. Raději si pořiďte méně věcí, ale těch lepších. U spotřebičů je také dobře využít možnost doživotní záruky, která vám pomůže v případě reklamace.

Univerzálnost 一 Snažte se vybírat design a barvy, které jsou univerzální. To znamená, že se hodí k různým stylům a nezestárnou. Jak už jsme psali výše, volte neutrální barvy jako je bílá, béžová nebo šedá. Mimo to se tyto barvy krásně hodí k dalším materiálům jako je dřevo nebo kámen.

Funkčnost 一 Přednost vždy dejte funkčnosti. Je důležité, aby vše ve vašem bytě bylo nejen esteticky přitažlivé, ale také praktické a pohodlné.

Přírodní materiály 一 Přírodní materiály jako je dřevo, kámen, sklo či kov přidávají bytu teplý a příjemný vzhled, a navíc jsou velmi odolné.

Raději než základními prvky, byt oživujte dekoracemi a doplňky. Pokud už vás po nějaké době byt začne nudit, je vždy jednodušší vyměnit polštářky, záclony nebo dekorace než například gauč.

Zařizování bytu pro následující dvě generace může být výzvou, ale pokud budete dodržovat tyto zásady, můžete vytvořit prostor, který bude nejen krásný a pohodlný, ale také nadčasový. Pokud hledáte bydlení v Praze, podívejte se na novostavby v Praze 6.

Náhledové foto: Freepik

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.