Světla

Jak správně vybrat vánoční osvětlení?

Vánoce bez světel, by vlastně ani nebyli Vánoce, protože by ztratily svoje kouzlo. Bohužel se na trhu objevují i nekvalitní výrobky, které mají na svědomí i mnohá neštěstí.  Nekupujte proto levná vánoční osvětlení a raději dbejte na to, aby osvětlení bylo kvalitní a krásně svítilo. O tom jaké vybrat vánoční osvětlení, aby byla zaručena kvalita i bezpečnost, se dozvíte v následujících řádcích.

Nechoďte na tržnice

Pokud vybíráte vánoční osvětlení, určitě ho nehledejte na tržnících. Tam totiž nemáte kolikrát žádnou záruku na zakoupené zboží a častokrát se nejedná o certifikované nebo jakkoliv označené výrobky. To však nemusí platit jen na tržnicích i v obchodech se dívejte na to, co kupujete.  Všímejte si popisů a označení na obalech.

Dívejte se, jak osvětlení vypadá

Při nákupu vánočního osvětlení se nedívejte jen na obal, ale podívejte se také, co je uvnitř krabice s osvětlením.  Nechte si světla před zakoupením v prodejně předvést. Všimněte si zástrčky, toho jaký je spoj s kabeláží a samotného kabelu. Kabel má i své označení typového štítku. Kabely na vánoční osvětlení se totiž prodávají ve čtyřech provedeních. A to v barvě v zelené, černé, bílé nebo průhledné. Podle barvy kabelu pak poznáte, kam se osvětlení hodí. Například osvětlení se zeleným kabelem je určené na vánoční strom a tmavší budovy. Naopak kabel s bílou či průhlednou barvou se hodí spíše na světlé budovy a místa.

Co by mělo být na štítku?

Na štítku by samozřejmě měly být od výrobce uvedeny všechny potřebné informace o výrobku. V případě světel, tedy informace o napětí, příkonu a odolnosti vůči vodě nebo prachu. Je také důležité si uvědomit, kam osvětlení chcete, jestli do interiéru nebo ven.  Nemůžete totiž použít stejné osvětlení v obývacím pokoji a stejné venku před domem. V opačném případě by totiž mohlo dojít k poškození světel nebo dokonce k nějakému neštěstí. Venkovní osvětlení by mělo být označené bezpečnostním štítkem IP. Bez tohoto označení se jedná o světla do interiéru.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *