Jak správně krmit kočku

Máte doma kočku a netěší se zrovna optimálnímu zdraví? Pokud ano, vězte, že s největší pravděpodobností za to může strava, kterou jí dopřáváte. Kočka nemůže dostávat lidské jídlo ani granule či konzervy, které jsou určeny pro psy! Zdravou kočku od nemocné poznáte již pouze jednoduchým pohledem anebo po čichu. Kočka je domestikovaná šelma, která si zaslouží ryze přirozenou stravu, po níž se bude cítit dobře. Podívejme se tedy, jakým způsobem a čím byste měli vaši kočku krmit.

Vyvážená strava kočky

Základem správného stravování kočky je dbát na její vyváženost. Mimo vody musí obsahovat další potřebné složky, které moderní krmiva pro kočky obsahují. Jsou jimi bílkoviny, aminokyseliny, tuky a dostatečné množství minerálních látek a vitamínů. Především na obsah bílkovin byste si měli dát u jednotlivých krmiv pozor. Díky nim se zlepší trávení a produkce krevních buněk. Při přespřílišném obsahu bílkovin ve stravě, kterou dlouhodobě krmíte, může dojít k přesycení a nadměrné zátěži jater a ledvin.

Vybírejte podle věku kočky

Důležité je vybírat krmné směsi podle věku kočky. Zejména koťata potřebují stravu plnou energie. Ať už se jedná o granule pro kočky, nebo konzervy a kapsičky. Naopak starší kočky potřebují vyváženou stravu, která obsahuje přiměřené množství energie. Speciální strava pro seniory zhruba od 8 let věku se dokáže přesně přizpůsobit energetickým potřebám zvířete.

Konzervy, kapsičky, nebo granule?

Další otázkou zůstává, jestli volit spíše suchá krmiva typu granulí, nebo spíše konzervy a kapsičky. Optimální je kombinace obojího, přičemž z granulí se tvoří menší množství zubního kamene. Není ale od věci sáhnout i po doplňcích stravy. Zkrátka se vyplatí nakoupit různé potřeby pro kočky včetně dentálních tyčinek a jiných pochutin pečujících o zdraví vašeho zvířete.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *