Jak snadno a rychle vyčistit zakouřené krbové sklo

krbová kamna

Ještě, než se zima začne hlásit o hlavní slovo, je zapotřebí dát do pořádku mimo jiné i krbová kamna, u kterých řada z nás tak ráda během zimních večerů relaxuje. Pohled do otevřeného ohně nám ale může zimu zpříjemnit jen v okamžiku, kdy bude skrze krbová dvířka do plápolajícího ohně dobře vidět. Pokud jsou dvířka krbových kamen zakouřená a nelze skrze ně vidět, je na čase dát je opět do původního stavu.

Čištění krbových dvířek vás nemusí přijít draho

Při čištění krbového skla se vystačíme i s obyčejným popelem a hadříkem, který nepouští žádné chlupy. Krbová dvířka je samozřejmě třeba čistit vždy jen ve chvíli, kdy jsou dobře zchlazené. Při čištění nevyvíjejte zbytečný tlak na sklo dvířek, aby nedošlo k zbytečnému mechanickému poškození ještě před hlavní topnou sezónou. Pokud tato pravidla dodržíme, popel dokáže sklo velmi dobře vyčistit.

krbová kamna

Foto: Pixabay

K práci nepotřebujeme nic jiného než jemný ubrousek nebo kousek novin, kterými jemný popel po skle rozetřete. Krouživým a opakovaným pohybem začněte stírat usazený kouř na dvířkách svých kamen. Pokud se vám ubrousek protrhne, nebo už přestane působit, jednoduše ho vyměňte za nový. Sklo se začne po chvíli doslova lesknout.

Pokud je sklo na krbových kamnech znečištěné opravdu silně, nezoufejte a pomozte si například škrabkou na sklo či sklokeramické desky, pomocí níž vrstvu zanesených nečistot lépe odstraníte. Sklo u krbových kamen je velice náchylné na poškrábání, vyhněte se proto raději abrazivním houbám, drátěnkách, brusnému papíru i tekutému písku.

Na krbová dvířka existují i speciální čističe

Syntetické čističe můžeme často vidět v obchodech s domácími potřebami nebo v drogeriích. Na čištění vám pomůže i universální čistící prostředek, který má čistící účinky velice podobné. Opět však platí pravidlo jemného hadříku.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/jak-vycistit-krbove-sklo-20230920.html

https://www.jakopravit.cz/domacnost/3-zpusoby-jak-vycistit-krbove-sklo.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.