Jak si vyrobit levné tablety na čištění WC

koupelna

V dnešní době všeobecné drahoty a dalšího navyšování cen za potraviny i drogerii je důležité se zamyslet na tím, jak je možné ještě více ušetřit. Denní spotřeba některých hygienických prostředků dost značně zasahuje do rodinných rozpočtů. Na druhou stranu jsou dokonale čistá koupelna a toaleta snem každé dobré hospodyňky. Co s tím?

Kde ušetřit?

Pro dokonalou čistotu toalety není nutné používat drahé čistící prostředky a vyhazovat za ně nemalou sumu peněz. Některé čistící prostředky na čištění koupelny si totiž můžete vyrobit i vy sami. Jsou výrazně levnější, a vydrží vám dokonce o něco déle. Velkou spotřebu vykazují například tablety do WC, které při opakovaném splachování početnější rodiny mizí doslova před očima.

koupelna

Foto: Pixabay

Domácí tablety

Tablety do WC si doma vyrobíte ze tří základních surovin, které najdeme v každé domácnosti. Na jejich výrobu budete potřebovat jedlou sodu, citron a vodu. Ingredience spolu vytvoří hmotu, kterou lze snadno tvarovat do tablet, které účinně poslouží, a které si lze připravit třeba na několik měsíců dopředu.

Přibližně z 200 gramů jedlé sody, 90 gramů kyseliny citronové a trocha vody vytvoříte lepkavou hmotu. Do ní lze přikapat vonné esenciální oleje, případně barvivo. Pro lepší účinek můžete pak místo vody přilít ocet.

Směs, kterou si takto připravíte, plňte do předem připravených formiček na led. Tablety nechte ztuhnout a poté je jednotlivě zabalte do folie. Tablety pak postačí dle potřeby rozbalit a vhodit do WC. Odstraní velmi účinně nejen zápach, ale při splachování vaši toaletu celkově dobře vyčistí. A to vše za cenu významně nižší, než za jakou byste sehnali originální tablety v drogerii.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/vyrobte-si-tablety-na-cisteni-wc-20221106.html

https://babinet.cz/clanek-24091-domaci-wc-tablety-naprosta-cistota-a-vune.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.