Jak si připravit domácí mojito

01_mojito

Horké letní dny lákají k posezení se sklenicí dobrého pití. Není proto divu, že pro řadu lidí patří k létu relaxace s domácím mojitem stejně jako slunce nebo reprízování televizních pořadů. Pokud ale právě vás fenomén mojito zatím míjel, možná se vám bude hodit návod na jeho domácí přípravu. Ta není složitá a rozhodně se vyplatí mojito podle něj připravené vyzkoušet, třeba z něj nakonec bude i pro vás nový symbol léta.

Jaké suroviny budete potřebovat?

Každé posezení začíná u přípravy surovin. Tou první a možná nejdůležitější (vlastně druhou nejdůležitější) je máta. Nejprve je třeba jí nechat odmočit ve studené vodě a osušit papírovou utěrkou. Pokud jí nebudete spotřebovávat hned, je možné natrhané listy uložit do lednice, nezapomeňte je ale přikrýt.

Potřebovat budete také na menší části nakrájené limetky, třtinový cukr, perlivou vodu i led. Led by měl být ve formě ledové tříště, ledové kostky lze sice použít také, to správné mojito má ale konzistenci ledové tříště.

Poslední dosud nejmenovanou ingrediencí je samozřejmě rum. Zde záleží na chutích každého z nás a obecně můžete volit kterýkoliv rum. Především lze ale doporučit rum opravdu kvalitní, např. bílý karibský vyrobený z cukrové třtiny. Tuto ingredienci lze také vynechat, to když připravujete nealkoholické mojito. Přiznejme si ale, že mu bude něco chybět.

02_mojito

Foto: Pixabay

Příprava mojita

Vlastní přípravu skvělého mojita započněte ve vyšší průhledné sklenici, do které vložíte 8 lístků máty společně s dvěma kousky limetky. Tyto dvě ingredience společně promačkejte a přidejte rum. Na jednu sklenici připadá jeden klasický „panák“. Nyní přijde do sklenice čajová lžička třtinového cukru a všechny ingredience opět promíchejte. Nyní zbývá už jen zalití perlivou vodou a přídavek ledové tříště tak, aby byla sklenice doplněna. Tak na zdraví!

Seznam ingrediencí

  • Máta
  • Limetky
  • Třtinový cukr
  • Ledová tříšť
  • Perlivá voda
  • Rum (pro alkoholickou verzi nápoje)

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.