Pojištění majetku

Jak si pojistit majetek

Pojištění majetku patří dnes snad už k nezbytnosti. Pokud jste tak ještě neučinili, chraňte si ho tím způsobem, že si ho necháte pojistit. Existuje několik různých typů pojištění.

Obecně se pojištění celkového majetku rozlišuje na dva druhy – pojištění stavby a pojištění domácnosti. Pokud si představíte svůj byt nebo dům převrácený vzhůru nohama, tak to, co spadne, patří do pojištění domácnosti. To, co zůstane na místě, patří pod pojištění stavby.

Ideální je mít pojištěné vše – jak stavbu, tak i domácnost. K pojištění stavby a domácnosti si lze také sjednat i pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem nemovitosti. Takže pokud se v zimě obáváte padajících rampouchů z vaší střechy, určitě si toto pojištění sjednejte.

Proti čemu se můžete pojistit?

Každý dům či byt je neustále vystaven nebezpečí poškození různého druhu. Obecně známá jsou rizika výbuchu, požáru, krupobití, zemětřesení, pád stromů a požárů, náraz vozidla, sesuv půdy a lavin. Co však takové běžné nepříjemnosti, jako je zatečení deště do domu, technická porucha kotle nebo zničená fasáda od ptáků? I taková rizika si lze pojistit, stačí si vybrat tu správnou variantu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *