Jak se vybírá moderní automatická pračka

Výběr skutečně kvalitní pračky není vůbec jednoduchý. V současné době je nabídka praček neskutečně bohatá a vybrat si do domácnosti tu ideální je složité. Předtím, než se začnete dívat po konkrétní pračce, byste si měli určitě přečíst návod, jakým způsobem pračku vybírat. Někteří lidé se totiž do výběru pračky pouští bezhlavě a plyne z toho pak velká nepříjemnost v podobě výběru pračky, která se do konkrétní místnosti funkčně nehodí a praní v ní se stane spíše utrpením, než vcelku pohodově splněnou povinností…

Horní či přední plnění?

Před výběrem pračky je ideální rozmyslet si, jestli chcete pračku s horním plněním, anebo zdali je ideální pračka s předním plněním. Oba dva typy praček jsou z hlediska fungování fakticky totožné a liší se pouze tím, odkud jsou plněny. Máte-li mít pračku v místnosti poněkud stísněnějších rozměrů, pak je vhodnější pračka s horním plněním. Jestliže ale máte velkou technickou místnost anebo koupelnu, pak se určitě bude více hodit typ automatické pračky s předním pleněním.

Čtěte recenze a diskuze na internetu

Kvalitní automatická pračka se dá vybrat také čtením recenzí na internetu. Právě ty vás mohou přivést na stopu skvělé pračky za rozumné peníze. Určitě dejte spíše na recenze. Z největší pravděpodobností budou nezaujaté. Ostatně vše si můžete potvrdit i na parametrech pračky, které prostě lhát nemohou. U diskuzí buďte velmi opatrní, jelikož mohou být zaujaté. Do mnohých přispívají najatí lidé, kteří za své příspěvky dostávají peníze od zástupců výrobců či prodejců. Nebo můžete zkusit také porovnávací testy, například nezávislý test praček na webu Arecenze.cz, kde najdete mimo jiné i jejich recenze.

Pračka se sušičkou anebo bez ní?

Skvělou volbou je i pračka se sušičkou. Ta může poskytnout i možnost vysušení prádla. Pokud ale koupíte takovouto kombinaci, tak je problém s tím, že se nevleze nad pračku skříňka anebo nějaká police. V malé koupelně určitě takovouto skříňku oceníte. V technické místnosti je to vcelku jedno. Určitě také můžete na koupi pračku ušetřit koupí pračky druhé jakosti. Ta ale nemusí mít již dvouletou záruku.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

4 komentáře

  1. Dana Odpovědět

    Dobrý den,

    dovolím si doplnit odkaz na obdobný článek, který se tématu věnuje trochu podorobněji: covybrat.cz/nejlepsi-pracky/

  2. Karolina Odpovědět

    Já bych si vzhledem ke svým zkušenostem radši oveřovala pořádně i ty parametry, už jsem se několikrát setkala s tím, že je mělo několik dost velkých obchodů špatně, protože velmi často je od sebe očividně navzájem kopírují.. jinak tady je taky hezky napsáno o výběru pračky na recenze.cz/recenze-pracek/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *