Hroty proti ptákům

Jak se v domácnosti bránit proti ptákům

Každý majitel rodinného i bytového domu si zakládá na maximální čistotě v jeho okolí. Pokud jdete kolem domu a v podstatě všude na zemi v jeho blízkosti se setkáte s ptačím trusem, rozhodně vám to nebude příjemné. Ano, jsou to právě holubi, vrabci, sýkorky, vlaštovky a jiní tradiční ptáci, kteří dokážou nadělat velkou neplechu. Bránit se jejich působení není zrovna jednoduché. My se podíváme na několik metod, které jsou více či méně efektivní.

Krmítka nepomohou

Mnozí lidé si řeknou, že nejlepší ochrana je přichystat ptákům vynikající podmínky opodál. Pokud má pták k dispozici krmítko, nejspíše se bude zdržovat v něm. Volit je možné i různé imitace hnízd, které mohou ptákům sloužit jako nový domov. Jako efektivní ochrana proti vlaštovkám se ale tento způsob jistě neprosadí. Stejně tak i ostatní letce nebude zrovna jednoduché přesvědčit, že vaše bydlení je pro ně nejvhodnější!

Plašiče a další prostředky jsou také spíše zbytečné

Na trhu jsou i různé plašiče ptáků, nicméně jejich účinnost je pochybná. Někteří domácí kutilové řeší situaci prostřednictvím pet lahví, které se zavěsí do větru a ptáci zmizí. Problém je v tom, že zvuky budete poslouchat také. Samotní letci si na ně ovšem po čase zvyknou a na daná místa budou klidně sedat dál.

Hroty proti ptákům

Zdroj obrázku: hroty.cz

Hroty proti holubům jako efektivní řešení

Nejlepší řešením jsou speciální hroty. Ostatně když se podíváte na mnohé především veřejné budovy, pak je na parapetech také třeba na okapech spatříte. Klasiku představují zejména hroty proti holubům. Jejich instalace není vůbec náročná. Postačí vám speciální lepidlo, jimž je ukotvíte k povrchu. Bez problémů se dají upevnit také na specifické obroučky. Ptákům tyto jemné jehličky zamezí v přistání a zdržování se na místech, kde je mít nepotřebujete. Samozřejmě také ani nebudou hnízdit.

Zdroj náhledového obrázku: hroty.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *