Mšice

Jak se bez chemie zbavit mšic

Řešíte také na své zahradě problémy s mšicemi? Pak je možná čas vyzkoušet řešení, které nespočívá v aplikaci drahých a chemických přípravků. Jak se tedy mšic zbavit i bez chemie? To se nyní dozvíte.

Nálev z tabáku

Prvním tipem je připravit si tabákový nálev. Jak? Nikotin obsažený v tabáku je pro mšice jedovatý. Proto je dobré jej použít. Na takové použití potřebujete nedopalky nebo celé cigarety, popřípadě můžete koupit speciálně pro tento účel samostatný tabák. Nedopalky či cigarety zalijte horkou vodou a nechte luhovat do druhého dne. Potom přeceďte tekutinu přes co nejjemnější síto nebo třeba tkaninu. To je důležité zejména proto, aby posléze nebyl ucpaný rozstřikovač. Pak už stačí jen vzniklým přípravkem postříkat napadené rostliny.

Odvar z rebarbory

Dalším trikem na boj proti mšicím na vašich rostlinách je odvar z rebarbory. Budete potřebovat listy a řapíky této rostliny. Ty najemno nakrájejte a povařte ve vodě. Vodu s rostlinou nechejte vychladnout a posléze je scedíte. I tato tekutina se aplikuje jako postřik, který lze používat opakovaně. Zabírat by měl i na housenky.

Mšice

Foto: Pixabay

Listy z rajčat

Možná to nevíte, ale stejně efektivní mohou být i listy z rajčat. Ty jsou totiž pro mšice také toxické. Jak je tedy použít? Po sezóně nemusí končit v kompostu. Naopak je použijete, aby ještě posloužily. Vezměte si listy z rajčat a najemno je nasekejte. Zalijete je litrem vody a přes noc je nechte macerovat. Poté již stačí jen tradiční scezení a postříkání napadených rostlin právě touto smrtící tekutinou.

Pomoci může i česnek

Posledním přípravkem, který si představíme je macerát z česneku. Vezměte jednoduše dva stroužky česneku a rozmačkejte je do sklenice vody. Tuto vodu i s česnekem nechte odstát minimálně 6 hodin. Poté již stačí jen opět postříkat rostlinu tímto macerátem. Zde je však nutné upozornění, že bohužel tento přípravek má i jeden vedlejší účinek. Může totiž odpuzovat spolu s mšicemi i některé opylovače.

Náhledové foto: Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *