Jak opticky zvětšit kuchyň díky několika šikovným trikům

kuchyně

Bojujete s velikostí vlastní kuchyně? V tomto článku vám představíme několik chytrých triků, s jejichž pomocí dokážete lépe využít její prostor. Díky tomu se v ní budete cítit mnohem spokojeněji a dosáhnete takového pořádku, že vám každá návštěva bude jen tiše závidět! Nechte se našimi tipy inspirovat, aby vaření i příprava školních svačin byly konečně radostí!

Světlé barvy jsou základ

Použití světlých odstínů na stěnách, stropě a nábytku může vytvořit dojem většího prostoru. Například bílá, světle šedá nebo světle modrá jsou opravdu velmi vhodné volby.

Dobré osvětlení

Správné osvětlení může opticky otevřít prostor. Zajistěte dostatečné množství přirozeného světla, například otevřením oken nebo instalací většího okna. Také zvažte umístění osvětlení, které osvětlí celý prostor, ať už jde o stropní svítidla, podskříňové osvětlení nebo světelné panely.

Rozdělte si kuchyň na segmenty

Jistě to dobře znáte. V komoře se vám hromadí věci, které stejně nepotřebujete: poloprázdné nádoby, náhradní plastové sáčky a různé pomůcky do kuchyně. Bez ohledu na to, zda máte k dispozici jednu velkou spíž, nebo jen malé zákoutí v rámci kuchyně, je důležité si stanovit jedno místo, kam budete ukládat veškeré konzervované zboží, přísady na pečení a speciální kuchyňské spotřebiče. Neváhejte a rozsegmentujte si celou kuchyň tak, aby každá věc měla své pevné místo. Možností je spoustu, hlavní je, aby vám rozdělení věcí vyhovovalo.

Kuchyně

Foto: Pixabay

Pozvěte do kuchyně skleněné nádoby

Dalším tipem, který vaši kuchyni obohatí o logické uspořádání potravin jsou nádoby, které můžete opatřit štítky. Tento tip povyšuje organizaci kuchyně na úplně jiný level. Nádoby vás zbaví neforemných obalů a krabic a napomohou vám udržovat pořádek. Dají se použít jak v uzavřených skříních, tak i v otevřeném prostoru. Například police plná sklenic s luštěninami vypadá vážně famózně!

Výsuvné koše jsou nedoceněný klenot!

Místo toho, abyste nechali prostor ve skříni zpola prázdný, vyplňte skříň výsuvnými drátěnými koši, které jsou ideální pro uložení mnoha drobností. Takzvaný drátěný program dokáže ušetřit spoustu starostí a pomůže udržet malý prostor přehledný a uklizený. Navíc ho můžete zakomponovat nejenom do kuchyně, své udělá i v ložnici, koupelně nebo předsíni. V rámci tohoto programu můžete využít nejen koše, ale třeba i držáky na víno. Nejedná se jen o možnost, kterou musíte naplánovat spolu s realizací nové kuchyně, jisté prvky lze použít do již obydleného prostoru.

 

Zdroj: https://bydleni21.cz/8-triku-jak-opticky-zvetsit-kuchyn/, https://nedd.tiscali.cz/5-triku-jak-opticky-zvetsit-malou-kuchyn-508975, https://www.toprecepty.cz/clanky/2843-malou-kuchyn-opticky-zvetsi-zrcadlovy-efekt-vite-jak-ho-docilit-s-minimalnimi-naklady/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.