Jak odehnat holuby ze střechy nebo balkonu

holub

Holubi velmi často vyhledávají svůj domov v místech, kde mohou zahnízdit anebo se bezpečně ukrýt. Jejich oblíbenými místy se proto stávají především různé úkryty pod střechami domů. Na těchto místech je teplo, a navíc i sucho. Holuby je ale potřeba vyhnat ven, jejich trus ničí nejen fasády domů, ale také povrchy různých parapetů, které jsou díky tomu nejen nevzhledné, ale navíc se na nich množí i spousta bakterií, které nás mohou ohrozit na zdraví.

Obrázkem holuby nevyděsíte

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit těchto jinak docela sympatických a chytrých tvorů. Strašáci v podobě tapet se siluetami ptáků na balkonech nejsou již hitem. Ptáci stále více a více objevují svět, a proto není divu, že je nakreslený havran neodradí. Je to zastaralý způsob, který se nikdy nikomu moc neosvědčil, holubi jsou mnohem prozíravější a svou cestu k úkrytu si umí snadno vybojovat.

Na odpuzení holubů zkuste raději zvonkohru. Zvuky, který se rozezní s pomocí větru jako zvony v kostele, odpudí i jiné létající zvědavce. Pomocí odrazu světel a různých reflexních prvků pak lze odehnat i toho nejodvážlivějšího holuba. Pohyb, zvuky a lámání světel ptáky vyplaší poměrně rychle. Plašička v podobě zvonkohry zkrátka účinkuje poměrně jistě.

holub

Foto: Pixabay

Další metody

Někdo rád sází i na jiné metody. Například některé vůně mohou holubům nelibě páchnout. Patří mezi ně například máta, citronová tráva, skořice, chilli, levandule, ale také třeba vůně hroznů. Pokud nezaberou tyto vůně, můžete si na ně připravit i past z různých éterických gelů, které jsou silně aromatizované. Jejich aplikaci na okenní římsy nebo parapety je nutné provádět v době sucha a opakovaně tak, aby nedošlo k jejich rychlému smytí.

Pokud selžou všechny výše jmenované nápady, nezbude vám nic jiného než jim nastavit do cesty ostnaté dráty, které jim budou bránit v jejich dosedání.

Zdroje informací: https://homebydleni.cz/zahrada/rady-a-tipy/jak-vyhnat-holuby-ze-strechy-balkonu-ci-dvora/

https://m.magazinplus.cz/bydleni/659-potrebujete-vyhnat-holuby-z-vaseho-balkonu-zkuste-jednoduche-finty.html

 Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.