Jak nejlépe vyčistit sklokeramickou desku

olej

Sklokeramické varné deskyvarné desky jsou v současnosti velmi oblíbené a vaří se na nich v nejedné domácnosti. Stejně jako každý jiný povrch, i sklokeramická deska ale potřebuje specifický přístup ke svému čištění. U tohoto povrchu pak často přichází ke slovu i obavy z toho, že při čištění hladký povrch poničíme a naděláme tak více škody než užitku. Jak tedy správně přistupovat k čištění sklokeramické desky?

Sklokeramické desky v našich kuchyních

I když by se mohlo zdát, že na sklokeramické desce se nemůže nikdy nic připálit, opak je pravdou. Každá hospodyně občas v kuchyni upustí jídlo na rozpálenou plotnu, případně dopustí přetečení hrnce. To k vaření zkrátka patří. Cokoliv se na rozpálenou část desky dostane, rychle a snadno přilne k jejímu povrchu. Pak nezbývá nic jiného, než si najít čas a zvolit vhodný způsob, jak dát svoji kuchyň opět do původního stavu.

Rozhodně se nepokoušejte jít na připáleniny hrubou silou. Mohli byste tak desku poškrábat nebo jinak poničit. Na připáleniny na sklokeramické desce je třeba jít s rozumem.

mlékoFoto: Pixabay

Vše potřebné doma máte

Čistota v kuchyni je chloubou každé dobré hospodyňky, ale ne vždy je její udržení tak snadné. Velkými pomocníky mohou být třeba ocet a jedlá soda. Varnou desku nejprve po schlazení omyjte běžným způsobem, postačí vám k tomu navlhčený hadřík s běžným mycím prostředkem. Až varná deska oschne, potřete desku octem a naneste na místa, kde jsou usazené připečené zbytky jídla, trochu jedlé sody.

Namočte potom starý ručník do teplé vody spolu s přípravkem na mytí nádobí a rozložte ho po celé ploše varné desky. Takto připravenou desku nechte působit několik minut. Poté setřete zbytky z celé varné desky. Připáleniny se od povrchu desky snadno pustí a celý proces zanechá povrch sklokeramické desky nejen hygienicky čistý, ale zároveň i dokonale lesklý bez zbytků jídla a nevzhledných šmouh.

Zdroj informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-vycistit-sklokeramickou-desku-30000117.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.