Pes

Jak na zvířecí chlupy v domácnosti?

Máte doma psa nebo kočku? Bojujete s chlupy svých domácích mazlíčků, které jsou všude? V dnešním článku se dozvíte, jak se zbavit zvířecích chlupů, co nejsnadněji. Ať už za použití v domácnosti běžně používaných věcí, tak těch speciálně určených na zvířecí chlupy.

Gumová rukavice na zvířecí chlupy

Jedním ze způsobů, jak na psí chlupy jsou obyčejné gumové rukavice. Použitím gumových rukavic se hravě zbavíte chlupů z čalounění, tedy z pohovek, křesel, ale i z koberců.  Gumovou rukavici si nasadíte na ruku, namočíte do vody a přebytečnou vodu oklepejte. Následně budete ochlupacený povrch krátkými pohyby stírat. Z chlupů se začnou tvořit chuchvalce, které pak seberete. Po nějaké době rukavici budete muset znovu namočit, aby byla vlhká. Největší výhodou tohoto způsobu je, že používáte prsty, kterými se snadno dostanete i do méně přístupných míst. Další možností je použití lepící pásky, na kterou se nalep nejen chlupy,ale i další nečistoty.

Zkuste houbičku na nádobí

Jestliže vás trápí zvířecí chlupy i na oblečení, použijte při praní klasickou houbičku na nádobí nebo kus molitanu. Jednoduše ji před praním hoďte do bubnu pračky mezi prádlo. Houbičky by měla být samozřejmě nová, nepoužitá. Je to skvělá vychytávka. Chlupy z oblečení se totiž nabalí na houbičku a vy si z pračky vytáhnete krásně čisté prádlo bez chlupů. Houbičku pak můžete buď obrat od chlupů a použít znova nebo ji využít jen jednou a vyhodit.

Kartáč na zvířecí chlupy

Dalším a určitě ne posledním způsobem jak na zvířecí chlupy z oděvů nebo čalounění jsou speciální kartáče nebo válečky. Kartáčů i válečků existuje více druhů a seženete je za pár korun. Nejčastějším válečkem, je váleček papírový s lepivou plochou. Po použití papírek z válečku strhnete a vyhodíte. Je to jednorázová pomůcka. Na náročněji udržovatelné materiály, kterými jsou například samet nebo flauš, využijte speciální kartáč s červeným hrubým povrchem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *