Jak na zapojení elektroměru

Elektroměr

Každý dům musí být v současné době napojen na elektrickou síť. Bez elektrického proudu se zkrátka a jednoduše neobejdeme a proces samotného napojení je nezbytné absolvovat. Jeho základem je správné osazení elektroměru. Provést jej musí technik, a to na základě vámi správně vyplněné žádosti. My se podíváme na veškeré detaily, jež se zapojení elektroměru jako takového týkají. Sami se přesvědčíme o tom, že jde hned o několik zajímavostí.

K čemu je zapotřebí elektroměr

Na otázku co je elektroměr, můžeme odpovědět poměrně jednoduše. Jedná se o měřící zařízení, které přesně eviduje spotřebu elektrické energie v dané soustavě. Informace, které zaznamenává, jsou důležité jak pro majitele dané nemovitosti, tak především pro poskytovatele elektřiny. Vzhledově představuje elektroměr ciferník, anebo digitální zařízení, kde je jasně oddělena spotřeba v rámci nízkého a vysokého tarifu.

Kam bychom měli umístit elektroměr

Elektroměr by měl být odborně vložen na elektroměrovou desku umístěnou přímo v elektroměrovém rozvaděči. Jinak je možná i jeho lokalizace přímo ve společném typu rozvaděče. V bytových domech a panelácích najdeme elektroměry zcela běžně ve společných prostorách v mezipatrech či jinde na chodbách. Zkrátka musí být na místě, jež je veřejně zcela jednoduše přístupné. U rodinných domů jej najdete v rámci plotu anebo jinde venku, aby revizní technik mohl provést bez větších komplikací odečet.

Co je nutné před zapojením elektroměru?

Základem pro zapojení elektroměru je pochopitelně podání žádosti o připojení daného odběrného místa. Tuto žádost budete podávat příslušnému poskytovateli. Může jím být třeba Eon anebo jacíkoli jiní známí dodavatelé. Zapotřebí bude i dokladu o vlastnictví nemovitosti. Ještě před zapojením obdržíte od poskytovatelské firmy návrh smlouvy na připojení elektroměru.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.