Jak na zamlžování zrcadel v koupelně? Pomůže pěna na holení, šampon i brambora

koupelna

Zamlžování zrcadla v koupelně je přirozeným a zcela normálním fyzikálním jevem, kterému nelze zabránit. Zejména v případě, že si rádi užíváte dlouhé teplé koupele. Poradíme vám triky, jak problém se zamlžováním co nejvíce minimalizovat.

Irituje vás neustále zamlžené zrcadlo v koupelně? Pak vám prozradíme, jak na to, abyste tento problém co nejvíce minimalizovali. Vystačíte si s běžně dostupnými prostředky, které máte v koupelně. Takže vše je při ruce. Co tedy a jak použít?

Tuhé mýdlo či sprchový gel

Záleží na vás, zda použijete a máte v koupelně tuhé mýdlo nebo sprchový gel. Oba prostředky se používají na stejném principu. Na suché zrcadlo naneste kapku sprchového gelu nebo ho počmárejte tuhým mýdlem. Vámi vybraný prostředek pořádně rozetřete po celé ploše zrcadla. Ve finále zrcadlo pečlivě vyleštěte. Takto vznikne lidskému oku neviditelný ochranný film, který bude efektivně odpuzovat vodu, čímž zabrání rosení zrcadla. Jen pozor na to, že v případě sprchového gelu stačí opravdu kapka, zde je proces trochu náročnější.

Pomůže pěna na holení i prostředek na nádobí

Efektivní pomocí proti zamlžování zrcadla je použití pěny na holení, jakožto i přípravku na mytí nádobí. Malé množství mycího přípravku či pěny na holení opět rozetřete po celé ploše zrcadla. Vznikne ochranná vrstva, která účinně odpudí vodu a vaše zrcadlo v koupelně zůstane pěkně čiré.

zelenina

Foto: Pixabay

Účinný trik s bramborou

Další možností, jak eliminovat iritující zamlžování koupelnového zrcadla, je použití brambory. Bramboru nejdříve oloupejte a umyjte, aby nedošlo vlivem nečistoty k poškrábání zrcadla. Umytou bramboru rozkrojte na dvě části a jednou polovinou opatrně přejíždějte po povrchu zrcadla. Poté zrcadlo vyleštěte kuchyňskou papírovou utěrkou.

Zdroj: dumazahrada.cz, bydlimekvalitne.cz

Náhledové foto: Pixabay