Žvýkačka na botě

Jak na odstranění žvýkačky z oděvů

Znáte to, pomalu se doma vysvlékáte a najednou zavadíte o něco nepříjemně lepkavého, co se zachytilo na vašem svetru nebo kalhotách. Neskutečně nepříjemné. Prostě máte na oděvech nalepenou žvýkačku. Možná si řeknete, že se neděje žádná tragédie, přesto není od věci vědět, jakým způsobem by bylo nejlepší žvýkačku z oblečení odstranit. My se podíváme na několik zajímavých tipů, které se mohou bezesporu hodit.

Zamrazíte a uvidíte

Jakousi klasiku mezi metodami odstranění žvýkačky patří bezesporu mrazák. Stačí vzít oděv, dát jej do sáčku a následně vložit do mrazáku tak, aby plocha se žvýkačkou směřovala nahoru. Ta by měly být okem viditelná. Mráz bude vcelku silný a oblečení byste měli nechat v mrazáku zhruba 2 hodiny. Po vyndání je třeba žvýkačku odstranit, jinak povolí a bude opět lepit.

Kobercová páska v akci

Stačí ustřihnout kus kobercové pásky, nalepit na žvýkačku a zkusit ji strhnout. Žvýkačka by měla povolit a vám se podaří postupně ji dostat ze samotného povrchu oděvů. Pokud se nebude dařit, postup opakujte nakonec ji určitě udoláte.

Oděv nechte projít varem

Jakýmsi opakem prvně jmenovaného zamrazení oděvů je jejich uvaření. Také vcelku nic složitého.Oblečení se žvýkačkou zkrátka vložíte do horké vody. Tu nejprve nechte v hrnci projít varem. Jinak je třeba žvýkačku pod vodou třít nožem nebi kartáčkem na zuby, postupně by měla povolit. Pak ji opatrně odstraníte. Alternativu představuje také horký ocet. Kalhoty nebo jiné oblečení se pak ve finále samozřejmě musí oprat v pračce.

Využití technické látky

Na žvýkačku by samozřejmě mohla platit i chemie. Vcelku používané jsou zejména benzín, technický líh nebo odlakovače na nehty. Vybraný prostředek se nanese na houbičku, bohatě postačí malinkaté množství. Jemně se jím potírá místo s nalepenou žvýkačkou a následně se nechá působit. Poté už by měla jít žvýkačka vcelku jednoduše odstranit pomocí nože či špachtle. Oblečení se následně opět vypere.

Žvýkačka na botě: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com   

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *