Jak na domácí výrobu svíček

svicka

Svíčky nejsou jen náhradním zdrojem tepla ve chvíli, kdy bouřka odstřihne vaši domácnost od elektřiny. Koneckonců, na to máme dnes již spíše jiné nástroje. Hořící svíčka je ale velice uklidňující a romantická a dokáže vytvořit opravdu jedinečnou atmosféru. Svíčky lze v nepřeberném počtu tvarů, velikostí, barev nebo vůní zakoupit v téměř nekonečném množství obchodů. Není ale nad to si zapálit svíčky, kterou si sami vyrobíte. Jak na to?

Proč si vyrobit svíčku

Kreativní výroba domácích svíček přináší nejenom radost, ale také – jak již bylo zmíněno – se jedná o velmi praktickou činnost. Svíčky se hodí každé domácnosti během celého roku, např. ku příležitosti Velikonoc, Vánoc, nebo třeba pro oslavy narozenin a další specifické příležitosti. Hodit se vám může i v době nečekaného výpadu elektřiny.

Ruční výroba svíček a kreativita obecně je vždy spojená s relaxací. A možná je právě to ten pravý důvod, proč se naučit vyrábět svíčky. K výrobě svíček navíc nebudete nutně potřebovat příliš mnoho pomůcek, byť samozřejmě záleží na druhu svíček, který budete chtít vyrobit.

advent

Foto: Pixabay

Kontejnerové svíčky

Na výrobu je minimálně zpočátku nejlepší tzv. kontejnerová svíčka. Pro její výrobu budete potřebovat přesně čtyři pomůcky. Konkrétně budete potřebovat nádobku, knot, plíšek a vosk. Ten bude potřeba rozehřát v dostatečně velké nádobě.

Mezitím si na dno kontejneru upevníme knot, který můžete přichytit na střed třeba pomocí tavné pistole. Vycentrujte knot tak, aby po nalití rozehřátého vosku nebyl nakřivo. Délka knotu by však měla být vyšší než je samotná nádoba, a to alespoň o dva centimetry. Pokud se naučíte tento základ výroby svíček, můžete se časem pustit i do mnohem sofistikovanějších druhů jako je například barevný, nebo vonný vosk, který připravíte i jiným způsobem.

Zdroj informací: https://eshop.ekokoza.cz/cs/blog/jak-si-vyrobit-prirodni-svicku-nejen-ze-sojoveho-vosku-navod-krok-za-krokem-pro-uplne-zacatecniky-b593.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.