Jak na domácí bylinkovou sůl?

domácí sůl

Sůl s bylinkami přináší do každé kuchyně zajímavé zpestření a ingredienci, se kterou lze vylepšit opravdu každý pokrm. Příprava domácí bylinkové soli je nenáročná, finančně vás nezatíží a výsledek navíc skvěle nabudí všechny chuťové pohárky.

Příprava domácí bylinkové soli

Hrubá mořská sůl je na přípravu domácí soli nejvhodnější. Bylinky je potom dobré posekat na co možná nejdrobnější části ostrým nožem. Ve hmoždíři se potom propracují bylinky spolu se solí v poměru asi 4:1 (jeden díl bude tvořit sůl, zbytek bylinky). Takto spojenou směs necháme usušit na pečícím papíře a po důkladném usušení můžeme čisté, suché nádoby plnit připravenou směsí.

Pozor na správné sušení. Bylinky je třeba vždy sušit při pokojové teplotě až do doby, kdy jsou bylinky opravdu dobře prosušené. Nápadům se samozřejmě meze nekladou, a tak můžete bylinky různě kombinovat podle potřeby a druhů jídel, na které budete svoji bylinkovou sůl potřebovat.

Sůl

Foto: Pixabay

Kde domácí bylinkovou sůl použít

Ochutit můžete bylinkovou solí například pizzu, maso i různé saláty. Možnosti jsou ale prakticky nekonečné, stejně jako varianty složení soli. Pokud budete např. připravovat rozmarýnovou sůl, je dobré do ní přidat ještě lžičku citronové kůry. Do polévek je zase dobré připravit si směs bylinek jako je například libeček, petrželka, celerová nať apod.

Na ryby se skvěle hodí například tymián, kůra z citrónu nebo limetky a máta. Pečené kuře na pomerančích je také vždy silným gurmánským zážitkem. A jaká sůl bude v takovém případě nejlepší? Postačí do soli nastrouhat pomerančovou kůru, přidat kari a sušenou papriku a nechat prosušit. Kuře potom můžete ještě dochutit medem. Takto připravenou směsí ochutíme kuře, které dáme péct spolu s plátky pomeranče, které vám zbyly.

Základem úspěchu je to, že bylinky vybíráme vždy čerstvé, uvadlé části vždy nekompromisně vyhodíme a nespěcháme se sušením.

Zdroj informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/jak-vyrobit-bylinkovou-sul-20211021.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.