Lednice

Jak jednoduše zefektivnit odmražení ledničky

Znáte to, váš mrazák už fakticky nejde otevřít a potraviny z něj musíte doslova dolovat. Lednice už také nefunguje tak, jak by měla. Je na čase, aby se přístroj odmrazil. Odmražování ledničky je proces, který mnozí z nás zrovna dvakrát nemusíme. Přesto je čas od času nezbytné. My se v následujících řádcích podíváme na to, kdy je ideální lednici odmrazit, jak tak učinit a jaké triky vám celý proces do značné míry usnadní? To vše vám prozradíme.

Ideální je chladné období

V první řadě je zapotřebí vybrat optimální dobu. Odmrazování je vhodné si předem dlouhodoběji naplánovat. Pokud je vrstva námrazy silnější než 5 mm, běžte do celého procesu ihned. Jinak jsou vhodné hlavně zimní měsíce, kdy si můžete dovolit nechat veškeré věci z ledničky a mrazíku venku delší dobu. Nezkazí se. V létě potraviny uložen původně v mrazáku a ledničce rychleji podléhají zkáze. Dlouhodobé odkládání odmražení se také nevyplatí, protože přístroj spotřebovává k provozu mnohem větší porci energie.

LedniceLednice: Zdroj obrázku Pixabay.com

Postup odmražení je jednoduchý

V první řadě je zapotřebí odpojit ledničku od přívodu elektřiny. Následně vyjmete veškerý její obsah. Poté je zapotřebí zabránit zbytečnému odtoku vody. Stačí dát pod ledničku hadr, který ji bude sát, případně vše řešit nějakými nádobami. Když voda vyteče ve větším, je třeba nechat ledničku samovolně odmrazit. Pak už nastává čas pro vyčištění jejího interiéru. Nakonec se spotřebič zapne a naplní potravinami.

Několik efektivních tipů pro odmrazování ledničky

Urychlení odmrazování ledničky dosáhnete tak, že do ní dáte nádobu naplněnou horkou vodou. Odpadnou tak větší kusy ledu, z nichž by pak bylo obří množství vody. Námrazu můžete také klidně potřít solí. Na vyčištění ledničky se vám bude náramně hodit octová voda. Zmizí jak zápach, tak i bakterie. Jinak je dobré potřít stěny glycerínem. Příští odmrazování bude mnohem jednodušší.

Lednice: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *