Mravenec

Jak ekologicky zbavit mravenců v domácnosti

Mravenci určitě nepatří mezi škodlivý hmyz, který by nějak extra likvidoval zařízení v exteriéru i interiéru. Přesto se vyplatí dát si na ně pozor. Když přijdete domů a vidíte mravenčí dálnice, zrovna velkou radost mot zřejmě nebudete. Zbavit se jich není jednoduché. Ne každý chce navíc používat chemii, aby je zlikvidoval. Z toho důvodu se vyplatí vsadit na některé známé rady našich babiček. Mohou pomoct mnohem efektivněji.

Vytírejte i s octem

Ano, právě ocet mravenci nemusí. Pokud ho přidáte do vody se saponátem při vytírání interiéru, určitě to pomůže. Jestliže zvýšíte koncentraci, zlepší se i efektivita tohoto domácího prostředku na odpuzení mravenců.Pozor ale, abyste neměli doma doslova octové doupě. Dvakrát by vám to tam nevonělo.  

Mravenci na lízátku

Mravenci na lízátku: Zdroj obrázku Pixabay.com

Zbytky z turka

Máte rádi turka? Pak určitě nevyhazujte kávovou sedlinu. Až si jí nasbíráte dostatek, můžete ji bez problémů nasypat mravencům do cesty, její aroma je natolik silné, že tyto pracovité dělníky dokáže odpudit.

Prášek do pečiva jako bič na mravence

Kypřící prášek do pečiva má po ruce každá hospodyňka. I u vás se jistě najde a obětovat jej trochu na mravence jistě můžete. Obsahuje především kyselé soli a jedlou sodu. Opět jím posypejte cestičky, díry, kudy přicházejí a máte vyhráno.

Mravenci

Mravenci: Zdroj obrázku Pixabay.com

Různé druhy koření

Většinou si vystačíte se dvěma, a to skořicí a badyánem. Vynikající bývá ale také hřebíček. Pokud chcete být ostřejší, nebojte se ani chilli papričky a pepře. Když se mravenci po takové drti projdou, bude jim vcelku horko, tím si můžete být jistí.

Celer se solí a skořicí

I tuto dobrotu můžete mravencům u vás doma připravit. Budou jistě rádi. Sůl vytáhne z celeru vodu a ve směsi se skořicí vznikne zajímavý pach, který rozhodně mravenci nemusejí. Tím pádem by měli zmizet a vy budete mít klid.

Mravenec: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *