Dopravní značení

Jak efektivně zamezit stání cizích aut před vaším domem či firmou

Přijedete ráno do zaměstnání a na vašem parkovacím místě stojí někdo jiný? Naštvete se, přeparkujete a jdete do práce v ne příliš dobré náladě. Když už vztek opadne, pracovní doba uplyne a vy vyrazíte domů. Tam se ovšem opět setkáte s nepříjemným překvapením v podobě obsazeného místa pro auto. To už vás zřejmě dorazí. Přitom řešení situace je velmi jednoduché. Stačí si jen pořídit ty správné dopravní značky, respektive zařízení. Jak na to? Čtěte dál, vše vám prozradíme v následujících řádcích.

Parkovací sloupek

Zdroj obrázku: topznak.cz

Na vlastní značky raději zapomeňte

Jestliže se rozhodnete vyrobit vlastní značku, případně označit konkrétní prostor na vozovce bílou barvou, vystavujete se riziku trestního stíhání. Veškeré značky musí totiž korespondovat se zákonem č. 361/2000 Sb. I když si ale pořídíte pevnou, přenosnou, nebo klasickou horizontální značku na vozovce, nikde není jistota, že by na daném parkovacím místě nikdo nezastavil. Volte proto mnohem důmyslnější řešení.

Parkovací motýlek

Zdroj obrázku: topznak.cz

Sklopné i pevné parkovací sloupky a zábrany

Optimální řešení představuje parkovací sloupek. Právě on se kotví na vyhrazené místo. Kdyby byl zamontován napevno, nezaparkovali byste v daném prostoru ani vy. Proto volte spíše sklopné zařízení, které je efektivnější. Výborné jsou také sklopné zábrany a motýlky. Vyznačují se mimo jiné přítomností zámku FAB. Když tedy budete potřebovat zaparkovat, celý systém si otevřete a následně sklopíte. Poté už jen pohodlně zaparkujete vůz.

Parkovací zábrana

Zdroj obrázku: topznak.cz

Objednejte si dopravní značení online

Zaujala vás parkovací zábrana, sloupek anebo byste potřebovali nějaké jiné značení? Podívejte se do široké nabídky společnosti Top ZNAK a vyberte si z pestrého sortimentu dopravního značení. Jestliže budete mít vypracovaný projekt včetně razítka Policie ČR, nebudete se muset o nic starat. Společnost zajistí kompletní montáž vámi vybraného značení.

Zdroj náhledového obrázku: topznak.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *